Internet

Skype się zmienia - na plus

przeczytasz w 1 min.

Po wprowadzeniu nowości w wersjach mobilnych i desktopowych firma Microsoft przypomniała sobie o przeglądarkowym Skypie.

Skype

Z miesiąca na miesiąc Skype staje się coraz bardziej atrakcyjnym komunikatorem. Firmę Microsoft z pewnością „zmotywowała” rosnąca popularność konkurencyjnych rozwiązań (na czele z facebookowym Messengerem). Mniej ważne jest jednak to dlaczego są zmiany, ważne, że są one pozytywne.

Zacznijmy od tego, co działo się w ostatnich miesiącach. A działo się sporo. Skype doczekał się nowej wersji mobilnej (która w lutym została dodatkowo poszerzona o opcję wieloosobowych wideorozmów). Komunikator na pecetach został zaś wzbogacony między innymi o funkcje tłumaczenia w czasie rzeczywistym oraz dołączania do rozmowy przez link.

Teraz Microsoft ponownie przypomniał sobie o przeglądarkowym Skypie. Najważniejszą nowością jest możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych (na komórki i stacjonarne), podobnie jak w przypadku tradycyjnego klienta. W wykonywaniu połączeń pomaga wprowadzona właśnie klawiatura numeryczna.

Skype web telefon

Nowości nie ominęły również czatu. Pojawiła się możliwość oglądania filmów z YouTube'a – bezpośrednio podczas rozmowy. Całości zaś dopełnia integracja z przeglądarkowymi panelami powiadomień, o ile oczywiście uda się uzyskać kompatybilność.

Skype web YT

A wy korzystacie ze Skype'a? A jeśli tak, to na jakich urządzeń i czy sprawdziliście już w akcji wprowadzone nowości? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Engadget, Skype

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dubler
  1
  A może tak aktualizacja wersji unixowej?
  • avatar
   ICE1979
   1
   Zmienia sie na gorsze, ja uzywam czesto i bardzo bym chcial aby skyp dzialal jak wczesniej. Zapisywanie i przesylanie plikow to koszmar a tak dobrze dzialalo kiedys.
   • avatar
    Sexpearr
    -2
    Skype'a przestałem używać x lat temu, ciągłe zrywanie połączenia z niewiadomych powodów. Za to teamspeak bangla aż miło
    • avatar
     PIRAT_PL
     0
     Zmieniłem Skype na Dolby Axon tylko dlatego że mam słabe łącze (około 350kbps na radiówce).
     Dolby sobie radzi Skype niestety nie.
     Nie mniej jednak około 6 lat temu już dobrze się go używało.
     • avatar
      NewUnnamedUser
      0
      Na plus, ale Microsoft ma zamiar przestać wspierać i tworzyć nowe wersje Skype'a na Smart TV... bo mało ludzi korzysta (ponoć) i im się nie opłaca.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Zrobił się paskudnie zamulony. Synchronizacja leży. W czacie często swoją odpowiedź widzę nad pytaniem drugiej osoby. Jest gorzej niż było. Na plus: w końcu dobrze działa obsługa wyższych DPI.
       • avatar
        pticq
        0
        Nie wiem jakie macie problemy ze zrywaniem połączenia. Ja będąc w Niemczech mam mobilny internet i jeżeli nie straciłem zasięgu sieci, to nigdy mnie nie rozłączyło od tak sobie. Dosyć często rozmawiam z żoną i dziećmi przez skype i nie ma większych problemów z wideo rozmowami jak i przy wyłączonym wideo. Team Speak-a używam tylko podczas grania z synem w sieci, bo nikt z moich znajomych go nie używa. Chyba to przez to, że nasze pokolenie nie znało TS i ciężko go im ogarnąć :)