Oprogramowanie

Skype w najnowszej wersji potrafi solidnie irytować - przynajmniej na Windows

przeczytasz w 1 min.

Komunikator nabawił się błędu, który wprowadza bałagan konwersacjach.

Skype

Skype na brak użytkowników raczej nie narzeka. Producent systematycznie stara się również o kolejne aktualizacje, które w teorii uczynić mają komunikator jeszcze lepszym. W teorii, bo praktyka nie zawsze idzie z tym w parze.

Przekonują się o tym użytkownicy systemów z rodziny Windows, którzy mieli już okazję skorzystać z najnowszej wersji Skype'a. Oznaczona jest ona numerem 7.17.0.105 i okazuje się zawierać z pozoru drobny błąd, który potrafi jednak bardzo mocno irytować i utrudniać korzystanie z komunikatora.

Coraz więcej osób skarży się, iż aktualizacja wprowadza bałagan konwersacjach. Lista wiadomości przestaje być chronologiczna, w związku z czym łatwo przegapić nową wiadomość.

Producent pracuje już nad naprawą takiego stanu rzeczy. Nie jest jednak jeszcze jasne, kiedy wydana zostanie stosowna łatka. Do tego czasu pozostaje jedynie powrót do poprzedniej wersji komunikatora.

„To jest niestety znany problem, który dotyka niektórych użytkowników Skype dla Windows w najnowszej wersji 7.17.0.105. Jako tymczasowe rozwiązanie, podczas gdy pracujemy nad aktualizacją z poprawkami, należy pobrać i zainstalować poprzednią wersję.”

Źródło: ibtimes, softpedia

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  o co to "halo!" ? błąd programistyczny i tyle. coś nie tak się sortuje. już myślałem że MS wpadł na kolejny pomysł aby "uszczęśliwić" użytkowników na siłę, na szczęście to tylko błąd który naprawiają.
  • avatar
   Konto usunięte
   5
   Problem z chronologią jest znany od dawna i powrócił przy okazji ostatniej aktualizacji wraz z brakiem znikania powiadomień o otrzymaniu wiadomości. Otrzymuję 2 wiadomości od 2 osób - odbieram je / czytam, ale pomarańczowe powiadomienie przy nicku na liście kontaktów, pozostaje. Jedyne rozwiązanie ppm / "oznacz jako przeczytane".

   "Jako tymczasowe rozwiązanie, podczas gdy pracujemy nad aktualizacją z poprawkami, należy pobrać i zainstalować poprzednią wersję."
   To po jaką cholerę wypuszczają taki gniot? Trzeba wyłączyć automatyczną aktualizację T_T
   • avatar
    tymczas_dla_TSa
    1
    "okazuje się zawierać z pozoru drobny błąd"

    No właśnie coś mi jakoś nie wyglądało po aktualizacji, ale pikuś.

    " Lista wiadomości przestaje być chronologiczna, w związku z czym łatwo przegapić nową wiadomość."

    No to trudno - najwyżej się ktoś nie skontaktuje.

    "Do tego czasu pozostaje jedynie powrót do poprzedniej wersji komunikatora."

    Przeżyję, nie chce mi się bawić w odinstalowanie i szukanie poprzedniej wersji instalatora.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Nie wiem jak można korzystać ze skype. Odkąd MS go przejął, to taki burdel w nim wprowadzili, że to masakra, już nie wspominając o pakietach premium i braku podstawowych opcji jakimi są np. pogłaśnianie i wyciszanie poszczególnych rozmówców. Mogliby się dużo od TS nauczyć.
     • avatar
      raffal81
      -1
      Fakt ;] mam problem z konwersacją masakra ;]