Gry

Skyrim nie znika z półek, bo... znika z półek

przeczytasz w 1 min.

Gra The Elder Scrolls V: Skyrim zadebiutowała na rynku 7 lat temu. Co jakiś czas jednak powraca w reedycjach czy też portach. Gracze śmieją się z tej sytuacji, a Bethesda kontynuuje wydawanie swojego dzieła. Ma powód.

Od lat czekamy na The Elder Scrolls VI, a Bethesda tymczasem wypuszcza na rynek następne partie i wersje mającej już siedem lat „piątki”, czyli Skyrima. Te kolejne wydania są obiektami żartów i sam wydawca również podchodzi do tego tematu z uśmiechem, ale zwraca również uwagę na to, że obowiązuje tu po prostu stara zasada, że to popyt rodzi podaż.

Jak podaje serwis gamesindustry, Todd Howard, który projektuje gry pod skrzydłami Bethesdy, został ostatnio zapytany o to, dlaczego Skyrim wciąż wraca na półki sklepowe – czy to we wznowionych nakładach, czy też w postaci reedycji lub portów. Jego odpowiedź była prosta: „w Skyrima wciąż grają miliony osób. […] Jeśli chcecie, byśmy go już nie wydawali, to go nie kupujcie”.

Trudno nie przyznać Howardowi racji. I rzeczywiście zarówno Skryim: Special Edition, jak i Skyrim VR znalazły się na opublikowanej ostatnio liście bestsellerów Steama. Można przypuszczać, że tego tytułu nie zabrakłoby również na konsolowych toplistach. Kupujmy więc dalej, a może Skyrim Very Special Edition (we wszystkich zaprezentowanych wersjach) stanie się faktem… ;)

Źródło: gamesindustry, Eurogamer

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xbk123
  8
  Bo ta gra dzięki modom jest jak wino. Im większy upływ czasu i więcej ciekawych modów tym ciekawsza i lepsza. Dobrze zmodowana (przy czym nie chodzi tu o ilość modów tylko wybór odpowiednich) to dzieło sztuki.
  • avatar
   Dudi4Fr
   1
   "Kupujmy więc dalej, a może Skyrim Very Special Edition stanie się faktem… ;)"

   Tylko że to nie był żart, apka pojawiła się jeszcze w dniu konferencji Bethesdy na Alex'e (asystent Amazona z filmiku) za darmo:

   https://www.amazon.com/Bethesda-Game-Studios-Special-Edition/dp/B07D6STSX8

   To tego w zeszłym tygodniu wyszedł Skyrim na........... Smart toalety:

   https://www.gamesradar.com/skyrim-is-now-playable-on-your-smart-toilet-as-real-life-transcends-parody-forever/
   • avatar
    xxx.514
    0
    Bethesda mogłaby pomóc zespołowi TES Renewal przy Skyblivionie czy Skywindzie - to by było dopiero w co zagrać i o czym pisać. A tak sam Skyrim był cieniutki, może DLCki coś zmieniły, jednak wątpię by to wiele dało. Całe szczęście są mody - i nawet stary Oblivion prezentuje się bardzo atrakcyjnie dzięki nim.
    • avatar
     Adrian Waleczny
     -1
     Dobrze zmodowany Skyrim to dzieło sztuki ?
     Mody poprawią główny wątek, dialogi, dodadzą charyzmy, i zapamiętalności NPC, itp, itd. ?
     Przeciętniak, którego ratuje klimat, i bardzo dobra muzyka.
     • avatar
      Adrian Waleczny
      -5
      Może ktoś uzasadni minusy ?