Gry

Słaba sprzedaż EA w Q4 i przewidywane cięcia w 2009 roku

przeczytasz w 1 min.

Podczas wczorajszego, specjalnego zebrania z inwestorami koncern Electronic Arts ujawnił, iż dotychczasowa sprzedaż w 4 kwartale tego roku jest dużo niższa od wcześniej zakładanej. W związku z tym firma zmuszona została do zmniejszenia przewidywanych wyników finansowych za 2008 rok. Niestety oznacza to również, że EA kontynuować będzie proces cięcia kosztów, a więc między innymi zmniejszenia liczby gier planowanych na kolejny rok fiskalny i zwolnienia części pracujących przy nich pracowników.

Wiadomo jednak, że cięcia nie będą dotyczyły ani serii gier sportowych z EA ani nowo wykreowanych marek takich jak Spore, Dead Space, Mirror’s Edge czy Warhammer Online. Możemy więc w nadchodzącym roku spodziewać się kontynuacji i dodatków do tychże tytułów. Nieco gorzej wygląda sprawa z innymi produkcjami będącymi dotąd w fazie tworzenia i co jakiś czas pojawiającymi się w prasie i w Internecie w formie zapowiedzi. Ich los nie jest jeszcze przesądzony.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Darkeners
  0
  Jakby EA nie prowadziło destruktywnej polityki anty pirackiej, która defacto meczy tylko i wyłącznie uczciwych użytkowników to by miała lepsze wyniki. Ceny Spore także były zaporowe, firma myśli, że puszczajac niedopracowane produkty (Need For Speed Undercover) oraz faszerując je bzdurami, które utrudniaja życie, walczy z piractwem... ale pirat ma już pierwszego dnia odpowiedniego Cracka i gra za free nie nękany problemami normalnego użytkownika.
  • avatar
   mgkiler
   0
   a nie wpadli na pomysl by obnizyc ceny gier?.... ale mlotki. Latwiej ludzi zwolnic niz cene gry zmniejszyc
   • avatar
    19arek93
    0
    Pzykładali by się do gier a nie takie gnioty robią. To wręcz żenujące że EA tak zeszło na psy. Aż żal mi się robi jak spojżę na mojego NFS:Porshe lub Underground 2
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Dobrze im tak. Maja kare za swoje odgrzewane kotlety i reszte gniotow.
     • avatar
      Zajdi
      0
      Ale inteligenci za takie ceny jak teraz są za gry to przepraszam bardzo...