Smartfony

Smartfony nie przynoszą Xiaomi zysków

przeczytasz w 1 min.

Mimo tego producent ma się dobrze. Na czym w związku z tym zarabia?

Pod względem liczby sprzedawanych smartfonów Xiaomi to absolutna światowa czołówka. Nie idzie to jednak w parze z zyskami.

W ostatnim wywiadzie informacjami takimi podzielił się Hugo Barra, wiceprezes Xiaomi. Wedle jego słów smartfony nie są obecnie źródłem zysków firmy i nie ma w tym miejscu większego znaczenia, iż w ostatnim kwartale sprzedano ich mniej niż zakładały prognozy.

„Mogliśmy sprzedać 10 mld smartfonów i nie przyniosłoby to centa zysków. Właściwie oddajemy je Wam bez zarabiania na tym, dbamy o powtarzalne źródła dochodów na wiele lat.”

Można zatem odnieść wrażenie, że smartfony to obecnie oręż w walce o przyciągnięcie do siebie jak największej liczby użytkowników. Zyski płynąć mają natomiast z innych źródeł, głównie ze sprzedaży inteligentnych urządzeń domowych. Jest ona dwa razy większa niż w roku poprzednim i tutaj akurat przekłada się to na większe zyski.

Ze smartfonów Xiaomi rezygnować oczywiście nie myśli. Przeciwnie, planowane jest poświęcenie coraz większej uwagi światowym rynkom, czego dowodzić ma między innymi obecność chińskiego producenta na CES 2017.

Źródło: phonearena

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gormar
  18
  Teoretycznie najbardziej efektywna firma nie musi osiągać zysku. Ważne aby nie miała strat. Jeżeli wszelkie wolne środki inwestuje w rozwój to nie ma w tym nic złego. Przynajmniej nie musi płacić podatku dochodowego (czytaj: nie dotyczy Apple) ;).
  • avatar
   exposiure
   2
   Interesujące, nie spodziewałem się, że koszty produkcji tel. są tak wysokie.
   • avatar
    Szymon331
    -6
    Niech sie rozwija i zdobywa klientow. Mnie zdobyli pierwsza kamerka sportowa. Smartfona jednak wolalem juz grubszej marki Sony Z5 compact bo porownujac do Xiaomi to jednak roznica w wygladzie/jakosci/dzialaniu modeli podobnych cenowo wygrywa Sony. Zwykle telefony Xiaomi w tej samej cenie oferuja wiecej RAMu, wiecej pamieci, wiecejinnych dupereli ale nie przeklada sie to na zysk w komforcie obslugi.