Internet

Snapchat wyrasta na króla internetowego wideo

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

Czy serwisy YouTube i Facebook powinny zacząć obawiać się tej mobilnej aplikacji?

Snapchat

W czerwcu pisaliśmy, że Facebook nie daje YouTube’owi za wygraną i jest na najlepszej drodze, aby doścignąć tego drugiego pod względem liczby odtworzeń filmików. Niespodziewanie do walki o tron w królestwie internetowego wideo dołączył trzeci gracz – Snapchat.

Właściciele Snapchata potwierdzili redakcji Financial Times, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy statystyki odtworzeń filmików przez jego użytkowników wzrosły trzykrotnie i obecnie każdego dnia notowanych jest ponad 6 miliardów wciśnięć „play”.

Czy 6 miliardów to dużo? Zdecydowanie tak. Dla porównania dodajmy, że YouTubeFacebook odnotowują obecnie około 7-8 miliardów odtworzeń wideo każdego dnia, ale dynamika wzrostu w obu przypadkach jest znacznie niższa. A wato zaznaczyć, że YouTube i Facebook mają jeszcze ogromną społeczność na pecetach.

Trudno jednak także porównywać Snapchata i Facebooka do YouTube’a. Podczas gdy ten ostatni zawiera bardzo zróżnicowane filmiki, serwisy stricte społecznościowe koncentrują się raczej na krótkich, często niemających większego przekazu materiałach.

Snapchat próbuje to jednak zmienić. Dzięki usługom takim jak Discover czy Live Stories, filmiki odgrywają tu coraz większe znaczenie, a ich treści są coraz bardziej zróżnicowane. To wciąż krótkie materiały, ale mające za to duże znaczenie dla użytkowników.

To właśnie w rozwoju w tym kierunku należy też upatrywać rosnącej popularności samego Snapchata, jak i filmików publikowanych w ramach tego serwisu. Jak myślicie, czy z wideo w swoim centrum Snapchat ma szansę na koronę?

Źródło: Engadget, Financial Times

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  neXt___
  Sukces snapchata jest poza moim zrozumieniem.
  9
 • avatar
  wdowa94
  Co to snapchat?
  1
 • avatar
  Snack3rS7X
  No to w końcu na króla czy pretendenta do tronu? Bo to różnica, skoro jest trzeci to raczej królem nie jest, ani na niego nie wyrasta...
  1
 • avatar
  Snack3rS7X
  No to w końcu na króla czy pretendenta do tronu? Bo to różnica, skoro jest trzeci to raczej królem nie jest, ani na niego nie wyrasta...
 • avatar
  wojto131b
  Ma ktoś jakieś informacje kiedy Snapchat trafi na windows phone ?
 • avatar
  Konto usunięte
  ==Dostałem już paczke, odwiedził mnie kurier i przywiózł mi nowy SMART TV.
  Kupiłem go za 219 złotych na stronie :

  www.piurl.net/aukcje

  I właśnie dlatego polecam wam wszystkim, bo z moich obserwacji wynika, że można zaoszczędzić około 90% :)