Gry

Snajperzy zaczną polowanie w maju

przeczytasz w 2 min.

Studio Rebellion ujawniło datę premiery kolejnej odsłony swojej najbardziej rozpoznawalnej i lubianej przez wielu graczy serii.

Data premiery Sniper Elite 5 ujawniona

Prace nad Sniper Elite 5 oficjalnie potwierdzono już kilka miesięcy temu. Zrobiono to w momencie, w którym były na dość zaawansowanym etapie bo zadeklarowano, iż premiera odbędzie się w 2022 roku. Dokładnego terminu nie podano, ale długo nie czekaliśmy. Jak ogłoszono, Sniper Elite 5 zadebiutuje 26 maja.

Tę bez wątpienia istotną informację podano za pośrednictwem nowego materiału wideo. Zdradza on coś jeszcze. Decydujący się na zamówienie przedpremierowe otrzymają mały bonus w postaci dodatkowej misji. Będzie ona polegała na zinfiltrowaniu Berghof i wyeliminowaniu Hitlera (a wcześniej licznych strażników). Nagrodą, poza satysfakcją, mają być przedmioty kolekcjonerskie. Jeśli ktoś zdecyduje się na zamówienie przedpremierowe edycji Deluxe to jednocześnie będzie mógł cieszyć się z pistoletu z tłumikiem P.1938.

Sniper Elite 5 zwiastun z datą premiery

Na czym zagramy w Sniper Elite 5?

Lista platform docelowych Sniper Elite 5 została ujawniona już wcześniej, teraz o tym wyłącznie przypomniano. Gra będzie dostępna na PC oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 i PlayStation 5.

Posiadacze PC będą mogli skorzystać z oferty sklepów Epic Games Store, Steam i Windows Store. Jak mocny sprzęt będzie potrzebny do zabawy? Póki co nie ujawniono bliższych informacji na temat poszczególnych konfiguracji sprzętowych, podano jedynie minimalne wymagania sprzętowe. Nie mówią wiele (nie przedstawiono informacji o płynności czy ustawieniach graficznych), aczkolwiek sugerują, że Sniper Elite 5 raczej nie będzie wielkim wyzwaniem nawet dla nieco słabszych zestawów.

Minimalna konfiguracja sprzętowa dla Sniper Elite 5:

 • system: Windows 10 (64-bit)
 • procesor: Intel Core i3-8100 lub odpowiednik
 • 8 GB RAM
 • karta graficzna: z 4GB pamięci i DirectX12
 • 85 GB dostępnej przestrzeni na dysku

Warto też przypomnieć, że gry można spodziewać się w usłudze Game Pass.

Źródło: Rebellion

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  5
  Trochę stresujący tytuł, jak na obecne czasy :P
  • avatar
   2
   Czwórka była bardzo sympatyczna. Oby tylko poprawili trochę sztuczną inteligencję. No i jakaś większa różnorodność w misjach by się przydała - w sumie mogą się na tym teraz w pełni skupiać, bo sama mechanika już w SE4 była bardzo dobra.