Płyty główne

Socket 1156 na 4 nowych płytach od Intela

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Jak donosi serwis TechConnect, wkrótce na rynek trafią 4 nowe płyty główne firmy Intel. Zostaną one wyposażone w chipset P55 i będą zgodne z socketem LGA-1156.

Płyty noszą oznaczenia: DP55KG, DP55SB, DP55WB oraz DP55WG. Niestety nie są znane ich szczegółowe dane techniczne. Najważniejszą oczywiście informacją jest to, że pozwolą one nam na umieszczenie na nich procesorów Intel Core i5 opartych o socket LGA-1156. Poza tym będziemy mieć do dyspozycji conajmniej jedno gniazdo PCI-Express x16 oraz obsługę pamięci DDR3 w dual-channel. Nowe płyty pojawią się na rynku już pod koniec sierpnia lub na początku września.

Źródło: TechConnect

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  XaRaDaS
  Ale kiła ;/ normalnie super wydajne płyty dla hyper graczy ;) 1 PCI-e 16x ŻAL.RU Inni producenci porobią po 2 PCI-e i te będą tylko się nadawały do prac biurowych, co przy cenach i5, nie ma zasadności :D

  Intel coraz to ma lepsze pomysły jak siebie udupić.
 • avatar
  Konto usunięte
  Mnie bardziej dziwi taktyka DDR3 która puki co nie ma szans! Nie lepiej możliwość instalacji DDR2 oraz DDR3?
 • avatar
  Konto usunięte
  Zajrzałem na TechConnect, żeby przeczytać oryginalnego newsa i tam jest napisane "...and at least one PCI-Express x16 slot." Przynajmniej 1 slot PCI-e x16. Panie Darodaredevil, więcej uwagi w tłumaczeniu.
 • avatar
  VapoR
  a nawet jesli by miały tyko 1 PCI-E x 16 to o to przecież chodzi!!, tanie płyty P55 i tanie odmiany i7. Dla "Hyper graczy" jest X58. Cały Intel ;).
 • avatar
  kilgur
  intel powinien zaczac sprzedawac procesory odrazu z plytami glownymi :P naj***** tych socketow ostatnio :P