Baterie

Baterie w smartfonach już w przyszłym roku ze zdecydowanie większa żywotnością?

przeczytasz w 1 min.

Firma SolidEnergy pochwaliła się opracowaniem nowego rodzaju baterii. Zapowiedzi są bardzo obiecujące.

Już od paru lat za największą bolączkę smartfonów, a w zasadzie większości urządzeń mobilnych, uznawane są baterie. Wiele razy już pojawiały się informacje o pomysłach, które taki stan rzeczy miały zmienić, ale jak dotychczas nic z nich jeszcze nie wynikło. Teraz będzie inaczej?

Firma SolidEnergy (powstała w 2012 roku i wywodząca się z MIT) pochwaliła się opracowaniem nowego rodzaju baterii. Ma czym, ponieważ wedle zapewnień będą one w stanie zapewnić nawet dwa razy większość żywotność względem obecnie stosowanych rozwiązań.

Co ciekawe, udało się to osiągnąć bez wielkiej rewolucji. SolidEnergy zrezygnowało z anody grafitowej i zastąpiło ją litowo-metalową folią o bardzo niewielkiej oczywiście grubości, która jednak jest w stanie pomieścić więcej jonów. Zastosowano przy tym hybrydowy elektrolit.

SolidEnergy baterie

Co najważniejsze, SolidEnergy mówi nie o planach, ale o gotowym już rozwiązaniu. Nowe baterie mogą pojawić się w smartfonach już w przyszłym roku. Wcześniej trafią do dronów i smartwachy. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście coś się w kwestii żywotności baterii zmieni.

Źródło: androidpolice, bostinno.streetwise

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  roman106
  10
  Ja też opracowałem baterię, ale 5x pojemniejszą niż obecne o tej samej objętości. Sprzedaż rozpocznę za 3 m-ce, jak zapełnię magazyn. Ładowanie do pełna trwa 8min., chciałem zejść niżej, ale w następnej wersji to dopracuję.

  Więcej już o moich bateriach nie usłyszycie.
  • avatar
   Konto usunięte
   6
   Średnio raz w oku wychodzi taki lub nawet lepszy news - że odkryto nowy typ ogniw, że dłużej trzymają, że nie trzeba tak długo ładować, a prawda jest taka, że głupia wymiana baterii to MEGA ZAROBEK - zarówno dla samego producenta jak i dla sprzedawców zamienników. Nie leży więc w ich interesie by szybko wprowadzić jedną z tych technologii. Średnio od 2010 zauważyłem, że 1-2 w roku słychać o jakichś nowinkach w tej dziedzinie lub nawet cichej rewolucji - NIC, NIC nie przechodzi w ręce klientów, bo żadnemu producentowi nie zależy na rozwoju segmentu rynku, który dodatkowo przynosi mu korzyści.
   • avatar
    dziobolek
    5
    Pożyjemy, zobaczymy... tyle już było krzykliwych zapowiedzi w temacie baterii i akumulatorów i co...?

    Jak ruszy produkcja, to uwierzę, tymczasem to tylko... bajanie i mydlenie oczu ;P
    • avatar
     Konto usunięte
     5
     "Ma czym, ponieważ wedle zapewnień będą one w stanie zapewnić nawet dwa razy większość żywotność względem obecnie stosowanych rozwiązań."

     Co rozumiecie przez słowo żywotność? 2x więcej cykli pełnego ładowania czy dwa razy większa pojemność?
     • avatar
      tomoa
      2
      Zasilanie urządzeń mobilnych zostanie zmodyfikowane na nowsze dopiero gdy zagrozi ono rozwojowi samych urządzeń. Czyli wejdzie Android 10, który będzie wymagał 32 GB RAM, 16 rdzeni, 128 GB pamięci masowej. Taki telefon trzymałby godzinę na zwykłej baterii. Wtedy okaże się, że nagle odkryli i opracowali cudowne baterie, które są 10 razy lepsze i nie droższe niż obecne. Myślę, że takie rozwiązania już są gotowe, ale czekają na swój czas.
      • avatar
       arturho7
       0
       To pierwsza i ostatnia wzmianka o tej nowince. A od jutra kolejny producent zacznie reklamowanie swoich power banków :)
       • avatar
        k3m0t
        0
        Czyli może w moim iPhone będzie trzymać wreszcie chociaż cału dzień:D
        • avatar
         Konto usunięte
         -1
         A wystarczy upowszechnić ładowanie jakie ma oppo czyli super vooc, gdzie naładujemy baterie w 15 minut. Mi to wystarczy.
         • avatar
          darioz
          -2
          Baterie to nie jest żadna przyszłość! To przeżytek który musi odejść do lamusa!
          Przyszłością są SUPERKONDENSATORY!
          • avatar
           Dragonik
           -13
           Czyli jeśli telefon trzyma max 1 dzień to w najlepszym wypadku bedzie to niecałe 2 dni? ekstra normalnie.
           • avatar
            papuas
            0
            Jeżeli te baterie się pojawią, to spowoduje to wzrost zapotrzebowania na energię przez nowe podzespoły (wspominał o tym wdowa94321), lub zmniejszenie grubości urządzeń.
            W efekcie nadal telefon będzie trzymał dobę....
            • avatar
             hynio
             0
             Żywotność zwiększona no to teraz aku będzie wytrzymywał do 2k ładowań, szkoda że pojemności nie zwiększyli, ale zaraz z wykresu wynika zupełnie coś innego.
             • avatar
              jaredj
              0
              Czyli technologia opracowana pewnie z 10 lat temu. Nadszedł w końcu czas żeby wprowadzić tę mini-ewolucję. A realny czas używania telefonu wzrośnie pewnie do ok półtora dnia.
              • avatar
               shakal84
               0
               Taaa już za 5 lat wylądujemy na Marsie ? hahah
               • avatar
                Konto usunięte
                0
                Inżynierowie Samsunga ciągle próbują wzmacniać podzespoły jak i baterie. Obecnie dobrym rozwiązaniem jest system szybkiego ładowania dzięki któremu bardzo szybko podładujemy telefon w razie nagłych przypadków.