Systemy operacyjne

Android 5.0 Lollipop dla wszystkich Xperii Z

przeczytasz w 1 min.

Aktualizacje Androida to dość bolesny temat, ale wydaje się, że ze wszystkich producentów najlepiej na tym tle wypada ostatnio Sony.

Sony Android 5.0 Lollipop

Aktualizacje Androida to dość bolesny temat, ale wydaje się, że ze wszystkich producentów najlepiej na tym tle wypada ostatnio Sony. Japoński producent chce najwyraźniej podtrzymać dobrą passę.

Pisaliśmy już o obietnicy pojawienia się Androida 5.0 Lollipop na wybranych smartfonach HTC i Motoroli. Sony również zabrało w tej sprawie głos i od razu zdradzić możemy, że ujawnione przez producenta informacje brzmią bardzo optymistycznie.

Dowiedzieliśmy się bowiem, że Android 5.0 Lollipop trafi na wszystkie smartfony i tablety z serii Sony Xperia Z. Tym samym nowej wersji platformy z logo zielonego robota wypatrywać będą mogli właściciele następujących urządzeń: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia Tablet Z, Xperia Z1, Xperia Z1S, Xperia Z Ultra, Xperia Z1 Compact, Xperia Z2, Xperia Z2 Tablet, Xperia Z3, Xperia Z3v, Xperia Z3 Compact oraz Xperia Z3 Tablet Compact.

Aktualizacja w pierwszej kolejności, ale dopiero na początku przyszłego roku, trafi na modele z linii Xperia Z3 oraz Xperia Z2. Kolejne smartfony i tablety otrzymywać mają ją później.

Chociaż niektórym przyjdzie nieco poczekać to wydaje się, że tego typu zapowiedzi i tak cieszą.

Źródło: blogs.sonymobile

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  14
  Brawo dla SONY :D no to czekamy teraz :)
  • avatar
   Konto usunięte
   10
   I za to szanuję Sony, mimo że sam mam Xperię M i już żadnej aktualizacji nie dostanę. Jednak sam fakt, że dostanie ją Z-ka jest naprawdę godny pochwały. Z drugiej strony śmieszne jest to, że minął raptem jeden rok od premiery Z1... Ta branża ma chore tempo.
   • avatar
    TruGeek
    4
    Bardzo dobrze , że każda zetka dostanie 5.0 bo po co miałbym zmieniać Z1 na Z2/3 ? Szkoda jednak , że Z1 była drugą i ostatnią Zetką , która coś wniosła , bo o ile Z2 można jeszcze zrozumieć bo i trochę ekran poprawili i głośniki dali lepsze tak Z3 nie rozumiem po co ? Ale ok dzięki temu szybciej tanieją "starsze" i właściwie takie same modele .
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     Ciekawe czy M2 dostanie aktualizację, no chyba że tak dziurawą jak do KitKata to podziękuje jednak i zostanę dalej na 4.3.
     • avatar
      larson
      -6
      Samsung ?
      • avatar
       k3m0t
       -9
       Z1 już sie robi stary, czas czekać na Z4 i wymieniać :)
       • avatar
        vitucky
        0
        no fajnie, że Xperia Z dostanie 5.0 ale z drugiej strony to ciekawi mnie jak to będzie śmigać bo na 4.4.4 to tak średnio z tą szybkością
        • avatar
         KMyL13
         0
         Mi tam szybkie tempo SONY ze swoimi flagowcami wcale nie przeszkadza- szybciej będą tanieć :P

         A co do aktualizacji- patrz "drogi" Samsungu :P

         Tylko oby te aktualizacje nie były "wymuszone"- trochę się w sieci oczytałem na temat wadliwych aktualizacji od SONY :S
         • avatar
          dartom
          0
          Kiedy 4.4 kitekat na SP??? a co dopiero 5.0 - raczej to niemożliwe