Konsole do gier

Kupiłeś PlayStation 5? Musisz poznać tę liczbę

przeczytasz w 2 min.

Firma Sony pochwaliła się wynikami sprzedaży PlayStation 5. Ujawnione dane pokazują, że mimo początkowych problemów z dostępnością udało się zbudować dużą społeczność.

Konsola PlayStation 5 zadebiutowała w listopadzie 2020 r., w wersji standardowej oraz Digital Edition bez napędu. Pandemia COVID i towarzyszące jej zawirowania sprawiły, że producent nie był w stanie zapewnić odpowiedniej skali produkcji oraz terminowych dostaw. Wielu graczy musiało wręcz polować na pojawiające się w sklepach egzemplarze, często były wykupywane po kilkunastu sekundach od startu sprzedaży. Z czasem sytuacja zaczęła się poprawiać, a zainteresowanie graczy nie osłabło na tyle, aby teraz japoński producent nie mógł świętować.

Oficjalne wyniki sprzedaży PlayStation 5

W oficjalnym komunikacie podano, że udało się osiągnąć "kamień milowy". Sony rozumie przez to przekroczenie bariery 40 mln sprzedanych egzemplarzy PlayStation 5.

Nie dowiedzieliśmy się, jak podany wynik rozkłada się na poszczególne warianty konsoli. Podano natomiast, że tylko w tym roku na zakup zdecydowało się ponad 9 mln graczy. To dla producenta dobry omen pokazujący, że szersza dostępność, niższe ceny (sugerowane, a nie podbijane przez niektórych sprzedawców czy scalperów) oraz rosnąca baza gier są sytuacją, która kusi kolejnych graczy. Z drugiej strony część obserwatorów zauważa, że tym razem Sony nie nazywa PS5 „najszybciej sprzedającą się konsolą w historii”, co robiło często przy wcześniejszych komunikatach.

- Przez więcej miesięcy niż pamiętam dziękowaliśmy naszej społeczności za cierpliwość wobec licznych problemów. Ale teraz podaż PS5 jest odpowiednia i widzimy, że popyt w końcu został zaspokojony - powiedział Jim Ryan, prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment

Najlepsze gry na PlayStation 5

W tym samym komunikacie firma Sony nie omieszkała nie podkreślić, że kupujący PlayStation 5 mogą cieszyć się zestawem świetnych gier. W pierwszych miesiącach po premierze był to jeden z mocniej krytykowanych aspektów, zdaniem wielu osób gier na nową konsolę brakowało.

Opublikowano infografikę, która przedstawia najwyżej oceniane gry przez społeczność skupioną wokół PlayStation 5. Jeśli będziecie poszukiwać czegoś dla siebie możecie zajrzeć do naszego zestawienia obejmującego najlepsze gry na PS5.


Najlepiej oceniane gry na PlayStation 5 zdaniem społeczności graczy. Kliknij, aby powiększyć.

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Fa_sol
  1
  Ja tam czekam na wersję Pro, wtedy sobie kupię.
  • avatar
   marioking
   1
   Ps5 dopiero ma sens w wersji pro... kupowanie pierwszej wersji to takie beta-testowanie... za gruby hajs na dodatek.. bo sony nie ma hamulców i goli jak za zborze... ale po tym jak wprowadzili te nowe ps vr to jestem mocno znieczecony ich polityka braku wsparcia czy cenami i nie wiem czy sobie ekosystemu ps5x nie odpuszcze... pc mocno potaniały i w sumie lepsze konfigi w tej samej cenie mozna sobie już zapewnic...
   • avatar
    Jedrek_LCD
    0
    Gdyby przedstawić infografikę z najlepszymi grami dostępnymi wyłącznie na PS5? Co by tam się znalazło?
    Z XBOX to już nawet chyba takich nie ma bo jak są to i na PC równolegle. Czy może XBOX ma swoje exclusivy?

    Aha i czasowe exclusivy się nie liczą, tylko takie gry dostępne wyłącznie na jedną platformę.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login