• benchmark.pl
 • Foto
 • Sony dalej się dzieli - plany odłączenia kolejnego działu od głównej firmy
Foto

Sony dalej się dzieli - plany odłączenia kolejnego działu od głównej firmy

przeczytasz w 1 min.

Dział sensorów odłącza się od głównych struktur Sony, ale nie skończy się prawdopodobnie tylko na tym

Sony sensor A7R II

Sony to gigant rynku elektronicznego, który w historii branży RTV, IT i innych zapisał piękne karty. Zmieniające się realia wymuszają jednak restrukturyzację nawet tak potężnej instytucji jaką jest ta japońska firma. W kwietniu dział technologii półprzewodnikowych zostanie wyodrębniony jako niezależna jednostka, ale na tym się prawdopodobnie nie skończy.

Technologie związane z obrazowaniem, rozumiane w szerokim zakresie, to zarówno telewizory, sensory stosowane w aparatach, a również same urządzenia do rejestracji obrazów. Dział TV już od dwóch lat funkcjonuje jako niezależna część, dział wideo (i dźwięku) od pół roku, teraz przyszła pora na dział półprzewodników, którego jednym z flagowych produktów są sensory światłoczułe stosowane w aparatach cyfrowych, smartfonach, kamerach i wszelkich innych urządzeniach, które posiłkują się rejestrowanym obrazem.

Ten podział nastąpi już w kwietniu, natomiast Sony już teraz rozważa odseparowanie całego sektora związanego z produktami do obrazowania, a także jednostek związanych z rozwojem powiązanych technologii.

Nie przeszkadza to w rozwijaniu całkiem fajnych serii aparatów, czego przykładem jest ostatnia premiera Sony Cyber-shot RX10 III. Jeśli zmiany strukturalne mogą pomóc Sony nadal odnajdywać się w świecie fotografii i mobilnym, nie mamy nic przeciwko.

Źródło: Sony

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  gukeskl
  3
  Czyli co to zmieni? Że sensory nie będą należeć do sony? Czy po prostu będą miały własny zarząd który będzie podejmował decyzję a ten główny zarząd sony nie będzie miał na to wpływu? nie czaje
  • avatar
   Fiona
   2
   Oby nie jak w przypadku niektórych producentów TV iż pod znanym znaczkiem w 100% ukrywa się firma krzak - made in china
   • avatar
    Balrogos
    0
    Kiepsko widze Sony przedzie wczesniej sprzedaz Sony Online Entertainment ruskom.