Smartfony

Sony może zaprezentować aż 5 smartfonów z rodziny Xperia Z6

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
18 komentarzy Dyskutuj z nami

Nowy flagowiec japońskiego producenta może pojawić się w aż 5 wariantach. Nie za dużo?

Sony

Czy 3 warianty Xperii Z5 ( Xperia Z5, Xperii Z5 Premium oraz Xperia Z5 Compact) to dużo? Z uwagi na obecne praktyki producentów raczej nie, ale najnowsze informacje sugerują, iż za kilka miesięcy japoński producent postara się o jeszcze bogatszą reprezentację.

Z doniesień azjatyckich mediów wynika, iż Xperia Z6 może doczekać się aż 5 wariantów. Na sklepowe półki trafić miałyby następujące propozycje: Xperia Z6, Xperia Z6 Compact, Xperia Z6 Mini, Xperia Z6 Plus oraz Xperia Z6 Ultra. Jaki w tym sens? Celem ma być zadowolenie wszystkich klientów, których preferencje co do wielkości urządzeń są bardzo różne.

I tak, podstawowy wariant, a więc Xperia Z6 cechować miałaby się ekranem o przekątnej 5,2". W Xperii Z6 Plus oraz Xperia Z6 Ultra byłby on już większy, odpowiednio 5,8" i 6,4". Dla zwolenników nieco mniejszych gabarytów przeznaczona ma być Xperia Z6 Compact z ekranem 4,6", a także Xperia Z6 Mini z wyświetlaczem 4".

Ostatnia z wymienionych budzi tutaj największą uwagę, ponieważ tej wielkości ekrany w mocniejszych smartfonach są już niespotykane. Możliwe, że dzięki temu Sony znalazłoby całkiem sporo zwolenników.

Doniesienia są bardzo ciekawe, aczkolwiek trudno zweryfikować, ile w nich prawdy. Z pewnością będziemy jednak ten temat śledzić.

Źródło: gsmarena, ibtimes

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kory2
  A za rok Sony xperia z7 mini ultra plus premium tak ??
 • avatar
  kokosnh
  hehe 4" wreszcie poręczna komóreczka ( żeby tylko nie poskąpili na baterii względem grubości )
 • avatar
  rahl_r
  Z6 mini - coś w sam raz dla mnie.
  Wreszcie producenci nabierają rozsądku, najpierw doniesienia o nowym iPhone 4" a teraz Z6 mini. Już zacieram ręce.
 • avatar
  AndreoKomp
  To by było rewelacyjne posunięcie ze strony Sony, oczywiście pod warunkiem, że wszystkie urządzenia miałyby topową specyfikacje. Każdy wybrałby sobie taką wielkość jaka mu odpowiada :).
 • avatar
  Antiax
  Kolejna odsłona flagowców od Sony po pół roku - pewniaki to ten sam design i ta sama niedopracowana optyka. To już niestety standard.
  -1
 • avatar
  TruGeek
  Chociaż nie mam już zaufania do sony i raczej nic od nich nie kupię ze smartfonów to to posunięcie jest dla mnie bardzo trafne . Jest wiele telefonów , które rozważam kupić ale finalnie trzeba ograniczyć się do 2 może 3 modeli , które pasują pod względem wielkości .
 • avatar
  JKZorba
  Kolejna generacja Xperii a ja ciągle na "S". Zobaczymy jak ta mini będzie się prezentowała.
 • avatar
  fallen
  Sony zyskałoby zwolenników, gdyby wydało smartfona z ekranem 4-4,5'', ale z serii innej niż Z, bo nie każdy chce wydawać 2000zł na TELEFON...
 • avatar
  Logox
  Myślę, że tyle modeli z jednej serii nie jest dobrym pomysłem.
 • avatar
  hasati
  6,4" ? Przecież to już tablet a nie telefon !