Gry

Europejskie PlayStation 4 produkowane w Japonii?

przeczytasz w 1 min.

Na niektórych forach internetowych pojawiły się ciekawe wpisy oraz zdjęcia dotyczące europejskiej wersji PlayStation 4.

PlayStation 4 konsola

Pod koniec tego tygodnia konsola PlayStation 4 zawita na rynek europejski. Wygląda na to, że będzie ona różniła się jednym elementem od tej, która dostępna jest już w Ameryce Północnej.

Nie jest tajemnicą, że konsole, które trafiły do sklepów w USA i Kanadzie wyprodukowane zostały w Chinach. Właśnie dlatego część graczy obawiała się o ich jakość i w pewnym stopniu okazało się to uzasadnione, ponieważ około 1% egzemplarzy trzeba wymienić na nowe.

Poprzez błąd Blue Light Of Death nie nadają się bowiem one do użytku i chociaż trudno stwierdzić, czy winę za to ponosi produkcja w Chinach, to jednak najnowsze doniesienia wywołują wiele pozytywnych komentarzy.

Na niektórych forach internetowych pojawiły się bowiem wpisy oraz zdjęcia dotyczące europejskiej wersji PlayStation 4. Jasno wynika z nich, że na pudełkach skrywających nową platformę Sony znajdzie się lubiany przez klientów napis "Made in Japan".

PlayStation 4 produkowane w Japonii

Japońskie wykonanie kojarzy się dużo bardziej pozytywnie niż to chińskie i dla wielu osób oznacza jedno - solidność wykonania. O tym, czy europejska wersja PlayStation 4 rzeczywiście powstaje w Japonii przekonamy się w piątek, ponieważ właśnie wtedy trafi ona na Stary Kontynent.

Źródło: gearnuke

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  8
  Co za różnica, które ręce składają konsolę? W obydwóch fabrykach prawdopodobnie panują jakieś normy jakościowe i i tak trzeba je spełnić. Made in China nie zawsze oznacza gorszą jakość ;]
  • avatar
   hideo
   8
   pierwsze Sony PSX miałem Made in Japan i działało świetnie, aktualnie nie sądzę by była to jakaś różnica między konsolami z Chin i Japonii (bo czasy gdy Chiny produkowały tylko tandetę już minęły i aktualnie robią wszystko od tandety po dobre rzeczy) ale zawsze fajniej mieć konsolę z Japonii gdzie przecież mieści się siedziba główna Sony a także trochę ośrodków r&d Sony i fabryk (tak! Sony nadal sporo produkuje w Japonii tylko raczej głównie na rynek azjatycki), ciekaw jestem czy konsolę w Japonii składa bezpośrednio Sony bo w Chinach składa ją Foxconn
   • avatar
    Konto usunięte
    7
    Oby sie nie okazało ,że tylko pudełko do konsoli jest z Japonii ;)
    i jeszcze sprawa Blue Light Of Death - Dlaczego ... of Death skoro konsola się wyłącza żeby się nie spalić a nie psuje się tak jak X360 gdzie RRoD oznaczał śmietnik dla konsoli.
    • avatar
     Łukasz9365
     3
     Chyba z Tobą tak było skoro takie durnoty piszesz.
     • avatar
      Konto usunięte
      2
      MOGLI PRZENIEŚĆ PRODUKCJE DO POLSKI BYŁO BY DOBRZE I TANIO :)
      • avatar
       Konto usunięte
       -11
       Ciekawe co się kryje pod naklejką? Made in China? ;)
       • avatar
        Konto usunięte
        -13
        Przecież, jak jest napisane Made in coś tam, to wcale nie znaczy, że produkt był tam wykonany. Aktualnie typowa praktyka. Odkurzacz robiony w Chinach, przywożony do Niemiec, tam paczkowany (przepakowywany) do pudełka z naklejką Made in Germany.
        • avatar
         Konto usunięte
         -20
         Made in Japan - nie oznacza to że wad nie będzie, będą tyle że inne.