• benchmark.pl
 • Foto
 • Sony ma przewagę nad Nikonem, ale Canon wciąż jest na pierwszym miejscu
Foto

Sony ma przewagę nad Nikonem, ale Canon wciąż jest na pierwszym miejscu

Marta Andronik | Redaktor serwisu benchmark.pl
8 komentarzy Dyskutuj z nami

Odkąd Sony wszedł na rynek aparatów fotograficznych, agresywnie brnie do przodu i jego wysiłki się opłacają. Znalazł się na drugim miejscu w rankingu tuż za Canonem, wyprzedzając Nikona.

Jak poinformował Nikkei, Sony według prognoz ma wyprzedzić Nikona w sprzedaży aparatów cyfrowych jeszcze w tym roku podatkowym.

Nikon w dół

Firma zbyt długo wahała się czy wprowadzić system bezlusterkowy, co skrzętnie wykorzystał Sony zwiększając swoje udziały na rynku. Pojawiły się doniesienia o przewidywanych stratach Nikona rzędu 92 milionów dolarów. Planuje inwestycje w restrukturyzację, by choć trochę odrobić straty.

Co przyniesie przyszłość?

Okazuje się, że wszyscy trzej giganci wykazują tendencję spadkową. Wpływ na to ma rozwój fotografi smartfonowej. Smartfony mają co raz lepsze aparaty, a przede wszystkim są zawsze pod ręką.

Sony zapowiedział w przeszłości, że zamierza stać się marką numer jeden do 2021 roku. Najwidoczniej jest na dobrej drodze ku realizacji tej obietnicy.

Źródło: Nikkei

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  "Co raz" != "Coraz". Pani Marto, proszę, wręcz błagam, daj komuś tekst do przeczytania przed publikacją.
  1
 • avatar
  luk108
  Szkoda że Nikon tak przespał okres pierwszych lat bezlusterkowców. Obecnie ma Nikony Z są bardzo dobrymi apratami tyle że większość patrzy na cenę. Samo wykonanie Nikonów zawsze było na wyzszym poziomie, ale sa tez ianczej wycenione. Ostatnia nadzieja w nowej wersji serii Z. Może się uda.
  1
 • avatar
  mgkiler
  Nie prawda z tym, że to tylko wina smartfonów. Osoby które robią zdjęcia smartfonami czym robili zdjęcia 15 lat temu? Prostym kompaktem, albo wcale.

  Przyczyn jest wiele:
  -aparaty nawet te z przed 5 lat dają już naprawdę świetną jakość
  -nasycenie rynku (obecnie jak ktoś ma aparat z przed nawet 5 lat to... dalej jest to naprawdę dobry aparat)
  -drogie ceny
  -i kilka innych powodów
  1
 • avatar
  Adelar
  Nie wiem jak sytuacja wygląda aktualnie, ale Sony przez wiele lat miało problem z oprogramowaniem swoich aparatów. Matryce sprzedaje zarówno Nikonowi jak i Pentaksowi, ale to Pentax i Nikon potrafili je lepiej oprogramować, dzięki czemu zdjęcia z ich korpusów miały o wiele mniejsze szumy a korpusy cechowały się lepszą ergonomią.
  1
 • avatar
  Konto usunięte
  Sony mają mistrzowski autofocus szybki.
  Panasonic jaśniejszą optykę ale wolniejszy focus.
  Nikon i Canon ładną plastykę ale cała reszta klęka i ssie dzide.
  1