Smartfony

Niemożliwe może stać się faktem, Sony zmieni stylistykę smartfonów

przeczytasz w 1 min.

Sony przez lata pozostawało wierne stylistyce OmniBalance. Wygląda na to, że w końcu pokusi się o coś nowego.

Sporo osób upatrzyło sobie smartfony Sony, krytykując je za niezmienianą od lat stylistykę (określaną jako OmniBalance). Trudno wyrokować czy właśnie to w głównym stopniu wpływa na słabą sprzedaż, ale wygląda na to, że Sony wreszcie pokusi się o zmiany.

Pierwsze informacje na temat takiego obrotu spraw pojawiały się już jakiś czas temu. Były one jednak nieoficjalne, podczas gdy teraz mówić można już o stanowisku producenta. Podczas jednego z ostatnich wywiadów, Kenichiro Hibi z Sony India zapowiedział, iż klienci przygotować powinni się na urządzenia bazujące na zupełnie nowym projekcie.

Konkrety nie padły, ale na niespodzianki się nie zanosi. Sony zdecyduje się najpewniej na rozwiązanie, które zastosowało już kilku innych producentów, a mianowicie smukłe ramki wokół wyświetlacza. W efekcie przypuszczać można, iż czytnik linii papilarnych zniknie z bocznej krawędzi, co też jest ostatnio cechą charakterystyczną smartfonów Sony.

Sony Xperia

Nie jest jasne, czy zmiany zajdą w obrębie linii Sony Xperia. Być może lepszym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie nowej serii smartfonów. W myśl zasady - dla każdego coś dobrego.

Źródło: phonearena

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  tomaszkarla
  5
  Brak zdecydowanie nie, jest świetna :P (Skoro mamy zdecydowane tak...). Osobiście uważam ich stylistykę za najlepszą, ale są gusta i guściki, lepiej by zachowali i pierwotną serię z niezmienioną stylistyką. Większy wybór zawsze w cenie.
  • avatar
   Kershav
   4
   Mi tam się bardzo podoba ta stylistyka z tym, że te ramki są na dzisiejsze standardy tak wielke [już w sumie od lat], że to masakra.
   • avatar
    drcocaina
    2
    W świecie smartfon-ów jedynie Sony jeszcze się nie wyłamało z stylistyką. Są rozpoznawalne choć nie każdemu mogą się podobać ale wygląd jest bardzo schludny i nie idą przede wszystkim w wielkość ekranu.
    • avatar
     Dragonik
     0
     Problem jest w ramkach mogliby zostać przy omnibalance ale z mniejszymi ramkami i byłoby dobrze.
     • avatar
      Gatts-25
      -1
      Najgorszy DESIGN ,którego tyle czasu się trzymali a dodatkowo wielkość ekranu w stosunku do wielkości obudowy jest na tym samym pułapie co IPhony 8 i 8plus czyli z 2012 roku.
      Szkoda ,że SONY tak późno na to wpadło bo Iphony bronią się tylko dlatego ,że mają w swoim kraju tak silny honorowy trend własnej marki jednak patrząc na Iphone X jednak zrobili krok na przód bo nawet mi ten telefon się spodobał.
      Teraz tylko SONY niech wymyśli coś przyjemnego dla oka a nie taka strasznie ostra prostokątna bryła z małym ekranem.
      • avatar
       edymion
       -1
       Dla mnie problem stala sie jakosc segmentu sredniego oraz same bebechy w tym segmencie. Sony zawsze bylo o krok za reszta. Pamietacie xperie sp i pierwsza z? Wszyscy juz stosowali w segmencie srednim ekrany co najmniej ips. Ale nie sony. Dodam ze zet'ka to byl flagowiec. Szale goryczy przepelnilo rozsypanie sie 2 szt xperii t przed uplywem gwarancji
       • avatar
        kokosnh
        0
        Może zrobią coś w stylu xperii p2 ?