Mobile

Sony przygotowuje się do otwarcia nowej fabryki smartfonów

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
23 komentarze Dyskutuj z nami

Teraz jest już pewne, że sugestie o rzekomej śmierci działu mobilnego był zdecydowanie przedwczesne.

Sony

Kilka miesięcy temu bardzo głośno było na temat Sony i tego, iż Japończycy mogą zdecydować się na rezygnację z działu mobilnego. Wprawdzie dość jednoznacznie się od takich doniesień odcinali, ale brakowało dowodów na poparcie tego stanowiska. Teraz takowy otrzymujemy.

Okazuje się bowiem, że Sony przygotowuje się do otwarcia nowej fabryki smartfonów, a raczej nie decydowałoby się na taki krok, gdyby planowało porzucenie tego typu urządzeń. Fakt jest wart podkreślenia tym bardziej, że po raz ostatni fabryka dedykowana urządzeniom mobilnym została stworzona przez Sony w roku 1995.

Miało to miejsce w Pekinie. Nowy obiekt nie będzie już jednak zlokalizowany w Chinach, ani także w Japonii. Tym razem mowa o Tajlandii i prowincji Pathum Thani.

Produkcja smartfonów w nowym zakładzie ruszyć ma już w przyszłym roku. Mówi się, iż będzie powstawać w nim kilka milionów urządzeń rocznie.

Źródło: gsmarena, gagadget

Komentarze

23
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  naqerpl
  "-Posadzmy drzewko przed panelami solarnymi !
  -Genialne ! "

  :D
  10
 • avatar
  kakagonzalez
  Mam nadzieję, że zaowocuje to niższymi cenami smartfonów Sony, co przeniesię się także na znacznie lepszą relację jakość/cena :)
  1
 • avatar
  hideo
  ciekawa decyzja Sony mimo strat na dziale smartfonów, widać mają jakieś plany
  -1