Odtwarzacze

Sony wprowadza nowy profil Blu-ray

przeczytasz w 0 min.

Po wykończeniu największego konkurenta dla formatu Blu-ray, Sony najwidoczniej postanowił przyśpieszyć premierę swoich nowinek. Jedną z nich jest wprowadzenie na rynek dwóch nowych odtwarzaczy dysków BD. Urządzenia będą zgodne z długo zapowiadanym Profilem 2.0, który wnosi kilka rozwiązań mających wzbogacić możliwości czytników Blu-ray. Co ciekawe, część z tych rozwiązań brzmi dziwnie znajomo – pamiętacie jeszcze o HD DVD?

Pierwszą nowością jest obsługa technologii BonusView. Brzmi dość enigmatycznie ale w praktyce jest to dość znane rozwiązanie. BonusView to nic innego jak technologia Picture-in-Picture, czyli obraz-w-obrazie. Niegdyś taka funkcja była silnie promowana przez producentów telewizorów, dziś ma ona zagościć w odtwarzaczach BD. Dzięki niej użytkownik będzie mógł w tej samej chwili oglądać film oraz w drugim okienku, autorski komentarz – dajmy na to, reżysera. Jak widać, opcja drugiej ścieżki dźwiękowej znana z DVD to przeżytek. Na rynku już niebawem ma pojawić się kilka tytułów oferujących wykorzystanie BonusView.


Drugim rozwiązaniem jakie zaimplementował Sony w nowych odtwarzaczach jest BD-Live. Urządzenie wyposażone zostanie w gniazdo LAN dzięki czemu będzie można je podłączyć do Internetu, a to daje nam nieograniczone możliwości łączenia danych znajdujących się na dysku BD i danych pobieranych na żywo z sieci. Widz będzie mógł pobierać takie dodatki jak zwiastuny filmów, dodatkowe rozszerzenia do już zakupionych filmów.

Póki co obie technologie trafią do odtwarzaczy oznaczonych jako BDP-S350 oraz BDP-550. Co ciekawe urządzenia zyskają możliwość podłączenia zewnętrznych nośników danych, które na pewno przydadzą się do pobierania i zapisywania danych z sieci. W planach Sony jest również model BDP-S550, który zawierać będzie wbudowany nośnik o pojemności 1GB – tak, jeden gigabajt.


Odtwarzacze powinny pojawić się na rynku z początkiem sezonu letniego. Ich cena kształtować będzie się na poziomie 400-500$.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login