Odtwarzacze

Sony wprowadza nowy profil Blu-ray

przeczytasz w 0 min.

Po wykończeniu największego konkurenta dla formatu Blu-ray, Sony najwidoczniej postanowił przyśpieszyć premierę swoich nowinek. Jedną z nich jest wprowadzenie na rynek dwóch nowych odtwarzaczy dysków BD. Urządzenia będą zgodne z długo zapowiadanym Profilem 2.0, który wnosi kilka rozwiązań mających wzbogacić możliwości czytników Blu-ray. Co ciekawe, część z tych rozwiązań brzmi dziwnie znajomo – pamiętacie jeszcze o HD DVD?

Pierwszą nowością jest obsługa technologii BonusView. Brzmi dość enigmatycznie ale w praktyce jest to dość znane rozwiązanie. BonusView to nic innego jak technologia Picture-in-Picture, czyli obraz-w-obrazie. Niegdyś taka funkcja była silnie promowana przez producentów telewizorów, dziś ma ona zagościć w odtwarzaczach BD. Dzięki niej użytkownik będzie mógł w tej samej chwili oglądać film oraz w drugim okienku, autorski komentarz – dajmy na to, reżysera. Jak widać, opcja drugiej ścieżki dźwiękowej znana z DVD to przeżytek. Na rynku już niebawem ma pojawić się kilka tytułów oferujących wykorzystanie BonusView.

Drugim rozwiązaniem jakie zaimplementował Sony w nowych odtwarzaczach jest BD-Live. Urządzenie wyposażone zostanie w gniazdo LAN dzięki czemu będzie można je podłączyć do Internetu, a to daje nam nieograniczone możliwości łączenia danych znajdujących się na dysku BD i danych pobieranych na żywo z sieci. Widz będzie mógł pobierać takie dodatki jak zwiastuny filmów, dodatkowe rozszerzenia do już zakupionych filmów.

Póki co obie technologie trafią do odtwarzaczy oznaczonych jako BDP-S350 oraz BDP-550. Co ciekawe urządzenia zyskają możliwość podłączenia zewnętrznych nośników danych, które na pewno przydadzą się do pobierania i zapisywania danych z sieci. W planach Sony jest również model BDP-S550, który zawierać będzie wbudowany nośnik o pojemności 1GB – tak, jeden gigabajt.

Odtwarzacze powinny pojawić się na rynku z początkiem sezonu letniego. Ich cena kształtować będzie się na poziomie 400-500$.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!