Smartfony

Sony Xperia 20 ma być średniakiem, który zainteresuje większą liczbę użytkowników

przeczytasz w 1 min.

Na targach MWC 2019 firma Sony pochwaliła się kilkoma smartfonami, w tym Sony Xperia 10. Wygląda na to, że dość szybko doczeka się on następcy. Co ważne, nowy model powinien przynieść znaczące usprawnienia.

Mowa o Sony Xperia 20. I o ile nie zanosi się na rewolucję w zakresie stylistyki, o tyle specyfikacja zapowiada się zauważalnie ciekawiej. Tak przynajmniej sugerują nieoficjalne doniesienia. Wedle nich Sony Xperia 20 przyniesie procesor Qualcomm Snapdragon 710, 4 GB lub 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

W tym miejscu wypada przypomnieć, iż w przypadku Sony Xperia 10 mamy do czynienia z procesorem Qualcomm Snapdragon 630 oraz 3 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Nowy model powinien być zatem zauważalnie wydajniejszy. Być może producent zdecyduje się również na zastosowanie lepszych aparatów. Obudowa ma być już nie metalowa, ale szklana (za wyjątkiem ramek).

Sony Xperia 20

Nie zmieni się za to najbardziej charakterystyczny element, a mianowicie 6-calowy wyświetlacz IPS Full HD+ o proporcjach 21:9, na które Sony mocno w tym roku stawia. Czytnik linii papilarnych powinien nadal znajdować się na jednej z krawędzi.

Wiele prawdopodobne, że premiera Sony Xperia 20 odbędzie się na targach IFA 2019. Zanosi się na kilka zmian na lepsze, ale ważna będzie cena smartfona. Sony Xperia 10 debiutowała w Polsce w cenie 1499 złotych.

Źródło: pricebaba

Warto zobaczyć również:

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    0
    Jeśli zmniejszą cenę o 200-300 zł względem Xperii 10, to może znajdą w naszym kraju nabywców. W podobnej do poprzedniczki cenie wróżę im słabą sprzedaż...