Smartfony

Tak mogą wyglądać nowe smartfony Sony Xperia z odchudzonymi ramkami

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeśli informacje okażą się prawdziwie, Sony może naprawdę znacząco zmienić wygląd swoich smartfonów.

Bardzo szybko przybywa smartfonów z wyświetlaczami o proporcjach 18:9 i odchudzonych ramkach. Coraz więcej wskazuje na to, że trend ten nie ujdzie uwadze Sony.

I może być to małą niespodzianką, ponieważ Japończycy od lat bardzo konsekwentnie trzymają się swojej stylistyki. Jednym się to podobna, dla innych smartfony Sony Xperia wyglądają natomiast „staromodnie”. Ostatecznie decydują jednak wyniki sprzedaży, a tu Japończycy powodów do zadowolenia nie mają.

Być może z tego powodu szykowane są modele z radykalnie zmienionym wyglądem. Jak będą wyglądać? Podobno tak, jak na poniższych zdjęciach opublikowanych przez gizchina. Wedle źródeł portalu za jakiś czas pokazane zostaną dwa modele Sony Xperia z wyświetlaczami 18:9.

Sony Xperia 18:9

Sony Xperia 18:9

Jak widać, nie zanosi się na bliźniacze propozycje. Jeden z modeli będzie posiadał obudowę ze szkła i ostre narożniki, drugi natomiast ma być wykonany z metalu i cechować się bardziej łagodnymi krawędziami.

Wedle przywoływanego już źródła oczekiwać należy propozycji z najwyższej półki. Specyfikacje obejmować mają wyświetlacze 18:9, ale o rozdzielczości aż 4K, procesor Qualcomm Snapdragon 845 i 6 GB RAM. Interesująco brzmią też sugestie, że w modelu ze szklaną odbudową czytnik linii papilarnych zostanie zintegrowany z wyświetlaczem.

Czy tak prezentujące się modele miałyby Waszym zdaniem szanse na zainteresowanie użytkowników?

Źródło: technobuffalo, gizchina

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  Pamięta ktoś koncept Xperii P2? to było piękne jak dla mnie.
  2
 • avatar
  KoleC
  Czytnik wolałbym jak do tej pory na bocznej krawędzi - ale to tylko moja opinia, każdy ma inne przyzwyczajenia
  1
 • avatar
  piruet1974
  mają problemy ze zbyciem? a w Polsce nie można kupić ZX1 compact...
  1
 • avatar
  HomeAudio
  W końcu może ich telefony zaczną też ładnie wyglądać... Szczególnie ten z pierwszego zdjęcia z delikatnie zaokrąglonymi rogami wygląda ciekawie.
 • avatar
  hube79
  Szkoda. Do tej pory Xperie miały swój styl, wg mnie były najładniejszymi telefonami na rynku, obok kanciastych Blackberry. Te pokazane w artykule niczym się nie odróżniają od setek innych mydelniczek;-/
 • avatar
  Daniou
  Ha i sony też w końcu będzie miało te fantastyczne proporcje 18:9 !!1!!1!!

  Aha przy okazji, mam do zbycia monitor w proporcji 192:144 ! Niezapomniane wrażenia z oglądania takiego cuda! Więcej info na PM.
  -11
 • avatar
  TicTac
  Największy problem Sony to to że nie słuchają głosów własnych użytkowników :) W serii Compact dodali by na dolnych "smukłych" ramkach fizyczne przyciski i zwiększyli pojemność baterii do 3,500-4000 i był by ideał :)