Smartfony

Android 4.3 trafia na kolejne smartfony Sony

przeczytasz w 1 min.

Android 4.3 udostępniony został właścicielom 4 urządzeń. Jakich?

Sony Android 4.3 trafia na kolejne smartfony

Wygląda na to, że firma Sony postanowiła dotrzymać słowa. Jakiś czas temu zapowiedziano, że spora grupa smartfonów japońskiego producenta doczeka się aktualizacji systemu Android do wersji 4.3 Jelly Bean i rzeczywiście tak się dzieje.

Równo tydzień temu informowaliśmy, iż aktualizacja udostępniona została użytkownikom smartfonów Xperia Z1 i Z Ultra. Wspomnieliśmy wtedy jednocześnie, że wkrótce spodziewać powinni jej się właściciele kilku innych urządzeń i nie pomyliliśmy się.

Android 4.3 trafia bowiem właśnie na następujące modele - Xperia Z, Xperia ZL oraz Xperia ZR, a także na tablet Xperia Tablet Z.

Tak jak w przypadku Xperii Z1 i Z Ultra, na nowej wersji systemu się jednak nie skończyło. Wszystkie wymienione urządzenia mogą pochwalić się teraz aplikacją Smart Social Camera (dotychczas dostępnej tylko na Xperii Z1) oraz poprawionymi wersjami kilku innych, m.in. MyXperia, Smart Connect, Small apps, TrackID czy Sony Select, a także tych związanych z multimediami.

Być może uda się odczuć też nieco dłuższy czas pracy na jednym ładowaniu. Aktualizacja przynosi ze sobą również nową wersję funkcji STAMINA Mode służącej do zarządzania energią.

Proces dostarczania aktualizacji dla wspomnianych urządzeń już się rozpoczął i jeśli nie otrzymaliście jeszcze stosownej informacji to spodziewajcie jej się lada chwila.

Źródło: phonearena, sonymobile

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  michal0120
  4
  po co 4.3 ja można juz 4.4
  • avatar
   VEN1963
   4
   do wszystkich płaczków którzy nie mają aktualizacji - jak kupisz sobie samochód a po 2 latach producent dodatkowo da do oferty mocniejszy i nowszy silnik to będziecie się domagać wymiany swojego silnika ??
   Wyjaśnijcie mi jedno - kupujecie telefony dla aktualizacji ?? czy może z jakiegoś innego powodu ??
   Mam Xperię S - jak kupowałem telefon to był system 4.0.4, teraz jest 4.1.2 i jest git. Jak będę chciał 4.4 to sprzedam ten, dołożę trochę i kupie coś z 4.4 i nie będę lamentował że po 2 latach nie mam wsparcia do bóg wie czego. Android jest wspierany przez 18 miesięcy i koniec - a jak będziecie sobie kupować czy wymieniać telefony to zapytajcie się do kiedy będzie miał wsparcie. Wtedy skończą się wasze zawiedzenia daną firmą że nie robi aktualizacji - znajdziecie pewnie taką która da wam pisemną umowę że aktualizacje zapewni dożywotnio.(czy telefonu czy użytkownika)
   • avatar
    Dazuo
    1
    HALO! Sony obiecywało ostatnio, że 4.3 dostanie też Xperia SP! :)
    • avatar
     brtsh
     0
     "trafia na kolejne smartfony" a ja nadal w Z1 na którą niby 4.3 już "trafił" nie widzę nic w aktualizacjach. Trafił czy trafia to może w USA/UK ale w zacofanej polsce to jeszcze 2/3 miechy minimum. Jaki kraj .....RZAL
     • avatar
      przempry
      -4
      A moja Xperia Pro wbrew obietnicom ma nadal wersję 2.3.4 i wszyscy (łącznie z centralną pomocą techniczną) nabierają wody w usta twierdząc, że kolejne egzemplarze, różne rynki itp. Mój następny telefon na pewno nie będzie pochodził do Sony ponieważ w kwestii aktualizacji ta firma ma podejście "Daj sobie spokój ze starociem, kup nowy model za $$$". Po ich wpadce z modelem 990i dałem szansę, ale nie było warto.
      • avatar
       kubbak
       0
       Ja pisałem o telefonie z Play.
       • avatar
        Logox
        0
        Żeby tak jeszcze te słabsze modele dostały...