Smartfony

Xperia Z3 ze smukłą obudową, ale bez Snapdragona 805

przeczytasz w 1 min.

Japoński producent zaoferuje elementy, które z pewnością się spodobają, ale równocześnie nie zabraknie tych, które mogą nieco rozczarować.

Xperia Z3 smartfon przeciek

W ostatnich miesiącach Sony podbudowało swoją pozycję na rynku smartfonów. Japoński producent z bardzo dużą częstotliwością wydaje swoje flagowe modele, w związku z czym jeszcze w tym roku spodziewać musimy się Xperii Z3. Właśnie pojawiły się nowe doniesienia na jej temat.

Tym razem nie pochodzą one jednak od @evleaks, ale od jego kolegi po fachu - @DooMLorD. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, to nowy smartfon Sony zaoferuje elementy, które z pewnością się spodobają, ale równocześnie nie zabraknie tych, które mogą nieco rozczarować.

Zacznijmy może od tych gorszych doniesień. Xperia Z3 ma być napędzana przez procesor Snapdragon 801, który jest wprawdzie bardzo wydajny, ale za kilka miesięcy na rynku królować będzie już jego następca - Snapdragon 805. Sony chce jednak podobno całkowicie pominąć ten układ i od razu przeskoczyć na Snapdragon 810, co stanie się jednak dopiero w przyszłym roku.

Na plus zapisać powinien się za to wygląd smartfona, a przecież Sony i tak zbiera za to dobre oceny. Xperia Z3 charakteryzować ma się mniejszymi ramkami wokół ekranu (zwłaszcza bocznymi). Poza tym ma być to smartfon bardzo smukły. Mierzyć ma 7 mm, a więc 1,2 mm mniej niż Xperia Z2.

@DooMLorD podał jeszcze jedną wartą odnotowania informację, chociaż dotyczącą innego już urządzenia - Xperia Z Ultra. Gigant ten (6,4") ma nie doczekać się swojego następcy. Premiera Xperii Z3 spodziewana jest z kolei we wrześniu.

Źródło: phonearena, concept-phones

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  12
  Taka stylistyka mi się podoba. Eleganckie, metalowe krawędzie i wąskie ramki boczne. Oby tylko nie przesadzili z rozmiarem wyświetlacza i bardziej postarali się o jakość obrazu, to będzie dobrze. ;)
  • avatar
   Sancho
   3
   Zwykłe nabijanie kasy, przecież niedawno wyszła Z2. Ileż razy w ciągu roku można wydawać ten sam telefon z lekko zmienionymi wymiarami
   • avatar
    Graifitifiz
    3
    Nikt nikomu nie każe wymieniać flagowca sony co pół roku. To jest po prostu zabezpieczenie SONY przed tym, żeby nie było sytuacji takiej, gdy ktoś zastanawiając się nad flagowcem nawet nie pomyśli nad ich telefonem, bo wyszedł pół roku temu i są lepsze na rynku. W ten sposób sony cały czas jest w czołówce i stara się walczyć ze wszystkimi producentami, którzy w różnych miesiącach wydają flagowce.
    • avatar
     Dragonik
     0
     To dobrze bo Z2 stanieje i nne także więc jest plus chociaż sam nie rozumiem wydawania 3-4 flagowców na rok.
     • avatar
      AmigaPPC
      0
      Jako posiadacz Z1 zostałem skutecznie zniechęcony do telefonów Sony.