Smartfony

Sony Xperia Z3 jednak zaskoczy? - ekran QHD i Snapdragon 805?

przeczytasz w 1 min.

Cały czas sugerowano, iż nowy model nie przyniesie względem poprzednika wielu zmian. Czyżby czekała nas niespodzianka?

Sony Xperia Z3 smartfon przeciek

Wydawało się, że Sony Xperia Z3 nie ma przed nami już żadnych tajemnic, a zbliżająca się premiera urządzenia jedynie potwierdzi informacje, jakie napływały w ciągu ostatnich kilku tygodni. Najnowsze doniesienia wprowadzają jednak spory zamęt.

Cały czas sugerowano, iż nowy model nie przyniesie względem poprzednika wielu zmian i tak naprawdę będzie to jedynie delikatnie zmienione urządzenie. Co więcej, nowości w większym stopniu dotknąć miały wygląd niż specyfikację. Być może producent zdecyduje się jednak na odważniejszy krok.

Wedle najświeższych informacji Xperia Z3 rzeczywiście będzie od poprzednika cieńsza. Dodatkowo wokół urządzenie biegnąć miałaby metalowa ramka, a przestrzeń nad i pod ekranem miałaby zostać zredukowana, co z pewnością ucieszyłoby naprawdę sporo osób.

Równie ciekawie wygląda specyfikacja. Cały czas mówiono, iż japoński producent nie zdecyduje się na zmianę procesora, podczas gdy teraz wspomina się o układzie Snapdragon 805 z zegarem 2,7 GHz. Innego wyjścia jednak nie ma, ponieważ ekran ma mieć tutaj rozdzielczość QHD. Zmiana w ostatniej chwili podyktowana została podobno dość agresywną polityką innych producentów w zakresie właśnie rozdzielczości ekranów.

Powyższe informacje pochodzą z chińskich źródeł i trudno oceniać ich wiarygodność, chociaż już nie raz przekonywaliśmy się, że niczego tak do końca lekceważyć nie można. Prezentacja Sony Xperia Z3 odbędzie się 3 września, tuż przed targami IFA 2014. Wtedy wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Źródło: techshout

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  17
  Teraz pomyślmy jakiego kopa miałaby Z3 na rozdzielczości HD albo FHD
  • avatar
   TruGeek
   3
   Tak się zmieniają te "nowe" telefony , że szok kupiłem niedawno Z1 i Z2 tak się różni , że jak pokazałem znajomemu co tam jest ogarnięty w tych sprawach mówił że mam fajną Z2-kę...
   • avatar
    Konto usunięte
    3
    Ciekawe... A gdyby tak na jakimś custom romie obniżyć rozdzielczość dokładnie o polowe w pionie i poziomie, czyli do 1280 x 720. Pixele byłyby dokładnie skalowalne 2x w gore wiec nie byłoby problemu ze skalowaniem. Moc ogromna, a ekran jak dla mnie dalej ostry. Ciekawe jak by było z czasem pracy na baterii.
    • avatar
     piccardo
     0
     Chcę zmienić smartfona i myślałem o Z2 ale jeżeli zrobią taką Z3 to wybiorę Z3.
     • avatar
      lysycoprobo
      -8
      po co to komu ?
      • avatar
       VEN1963
       0
       widać że spora część ludzi jest za obniżeniem rozdzielczości - bo tak naprawdę to oko ludzkie nie dostrzeże rożnicy powyżej 300ppi , więc myślę że FHD w zupełności wystarczy a dzięki temu to będzie potwór wydajności.