Smartfony

Sony zaskoczy składanym smartfonem?

przeczytasz w 1 min.

Ciekawe informacje pochodzą ze złożonego przez producenta wniosku patentowego. Z opublikowanej dokumentacji wynika, iż chodzi tutaj o smartfona z dwoma wyświetlaczami.

Wprawdzie na smartfony z elastycznymi ekranami będziemy musieli jeszcze poczekać, ale te ze składanymi ekranami zaczynają pojawiać się już teraz. Poznaliśmy między innymi Royole FlexPai, swoją propozycję przedstawił także Samsung. W kolejce czekają już inni, wygląda na to, że także Sony.

Jeśli faktycznie potwierdzą się plany japońskiego producenta i jeśli zostaną one zrealizowane, można będzie mówić o sporej niespodziance. Sony od dawna nie zalicza się do poważniejszych graczy na rynku smartfonów, swojego czasu sugerowano nawet, że zrezygnuje z produkcji tego typu urządzeń. Informacje na temat złożonego wniosku patentowego sugerują, że Japończycy chcieliby zaskoczyć czymś interesującym.

Sony składany smartfon

Z opublikowanej dokumentacji wynika, iż chodzi tutaj o smartfona z dwoma wyświetlaczami. Najbardziej interesujące wydaje się jednak to, iż mógłby on pracować w aż 6 różnych trybach, a w kilku z nich mielibyśmy mieć do czynienia z przezroczystym ekranem.

Wygląda na to, że Sony chciałoby kontynuować pomysł również w przypadku smartfona z elastycznym ekranem, ale to zapewne jeszcze odleglejsza wizja.

Sony składany smartfon

Sony elastyczny smartfon

Trudno odpowiedzieć na pytanie, kiedy prezentowane w patencie pomysły mogą doczekać sie realizacji. Nie da się nawet wykluczyć, że na samych planach się skończy, chociaż wyraźne zainteresowanie producentów podobnymi rozwiązaniami daje nadzieję.

Źródło: letsgodigital, zdjęcie otwarcia: nl.letsgodigital.org

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Dudzio993
    0
    Po cholerę producenci idą w kierunku zwijalnych ekranów ?