Bezpieczeństwo

Spamerzy żerujący na tragedii w Japonii

przeczytasz w 1 min.

Jedno kliknięcie w sfałszowanej wiadomości e-mail może doprowadzić do instalacji pięciu szkodliwych programów.Nowy spam wykorzystywany przez cyberprzestępców infekuje komputery osób solidaryzujących się z Japończykami.

Warto przeczytać:
W Android Markecie grasuje trojan!
 Fałszywe bilety na Euro 2012

Niedawno informowaliśmy o atakach wykorzystujących jako wabik tragiczne wydarzenia w Japonii. Wykryta kampania spamowa również żeruje na tej tragedii. Rozsyłane wiadomości e-mail mają treści np: „Japan quake may be world’s costlies distaster” i mogą wykorzystywać wizerunek znanych organizacji, na przykład Yahoo.
Po kliknięciu odsyłacza użytkownik jest kierowany na sfałszowaną stronę WWW, która infekuje komputer przy użyciu szkodliwych programów - Downloader.Java.OpenConnection.dn, Downloader.Java.OpenConnection.do oraz Trojan-Downloader.VBS.Small.iz.

Przykład wiadomości spamowej wysyłanej w ramach najnowszej wysyłki

Przykład reklamy wyświetlanej na zainfekowanych komputerach

Na zainfekowanym komputerze wyświetlane są reklamy, które mogą być dostosowane do języka systemu operacyjnego.
W wyniku tylko jednej udanej infekcji na komputerze uruchamianych jest pięć szkodliwych plików wykonywalnych.  Trudno jednoznacznie określić, jakie są konsekwencje infekcji. Atak wygląda jak przygotowanie platformy pod kolejne infekcje.

Wiemy już z doświadczenia, że cyberprzestępcy zawsze próbują zarobić na wydarzeniach, które śledzi cały świat. Osoby, które chcą udzielić pomocy, powinny skierować się na oficjalne strony organizacji charytatywnych. W żadnym wypadku nie należy klikać odsyłaczy zamieszczanych w wiadomościach e-mail czy na portalach społecznościowych.

Źródło: inf. prasowa

Polecamy artykuły:  
GeForce GTX 550 Ti - premiera i  testy
Android 3.0 - system stworzony dla tabletów
Intel Sandy Bridge - wydajność zintegrowanych układów graficznych

 

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Kim trzeba być, aby tak postępować. Wykorzystują ludzką tragedię. Co za świat...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   przeciez na ludzkiej tragedii najlepiej się zarabia - NP: tuz po śmierci naszego Papierza dziesiątki firm wydało filmy z jego udziałem ( pielgrzymki ) jakieś debilne książki a ludzie jak poje***ni to kupowali dając im nie małą kasę...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ciekawe czy na MAC OS X ten syf też sprawi problemy :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Na portalach społecznościowych też wykorzystują ludzką tragedię do wyciskania z ludzi kasy. Co róż, gdy czasem sobie grywam w gierki na Facebooku widzę reklamy, że jak się coś kupi w grze to część dochodu pójdzie dla Japonii. Żenada!!
     • avatar
      StartX_pl
      0
      Bo Japończycy nie żerowali na innych tragediach... Świat jest skonstruowany tak, że gdzie się dzieje krzywda, tam inni już zacierają ręce.