Internet

Społecznościowy serwis Google niewypałem

przeczytasz w 1 min.

Wierzycie w złe uroki? Google prawdopodobnie zacznie, bowiem już od dłuższego czasu próbuje zrobić karierę na arenie serwisów społecznościowych i - póki co - bezskutecznie.

Pierwszym niewypałem okazał się Orkut, który od 2004 roku był niemal samodzielnym projektem jednego z tureckich pracowników koncernu. Niestety, serwis nie powalczył ani z Facebookiem, ani z MySpacem, a jedyne kraje, w których jest obecnie względnie popularny to Brazylia i Indie (swoją drogą dwa nowe tygrysy gospodarcze, więc może powinniśmy również przerzucić się na Orkuta?).

O ile projekt Google Wave trudno krytykować i nazywać porażką - wciąż jest w bardzo wstępnej fazie i bliżej mu raczej do "internetu przyszłości", tak Google Buzz, miał być kolejną odpowiedzią giganta na coraz popularniejszego Facebooka. Jego subskrypcja możliwa była przy użyciu Gmaila, internauci w większości posiadający takie konto zaczęli testować...

I szybko skończyli, bo Buzz jest niestety bardzo słabym serwisem społecznościowym, któremu ewidentnie brakuje pomysłu, a jego jedyną zaletą wydaje się być bliska integracja z Gmailem. Do podobnych wniosków skłaniają wyniki, z raportu PostRank wynika, że 90% użytkowników serwisu stanowią... roboty - czytniki RSS lub informacje przerzucone z Twittera.

Źródło: PostRank

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  lol_ek
  0
  Odliczam dni do czasu kiedy ikonka Buzz zniknie z mojego panelu na gmail ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   z mojego juz zniknela, usunalem ja
   • avatar
    pit2001
    0
    wszystkie tego typu pitu-pitu to zabawka dla dzieciaków.

    Mam konto na Buzz, bo używam Gmaila i dostałem go z urzędu. Mam też konto na FB, ale jak bym miał się dzielić, szukać, przeszukiwać - to po prostu brak mi czasu. Tego typu portale są dla nieletnich albo bezrobotnych. Żal czasu, taka jest teraz moda. Tak samo szybko jak się pojawiły tak samo szybko znikną.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     A czego oni się spodziewali, że na portalu którego właścicielem jest firma Google, podpisująca porozumienie z NSA (amerykańska agencja bezpieczeństwa - czyli największa agenda wywiadu elektronicznego), ktoś trzeźwo myślący będzie udzielał się "społecznie"?, przecież to strzał we własną stopę ...
     • avatar
      scoobydoo19911
      0
      a ja sbie załozyłem konto na orkucie hehehe nawet po polsku tego nie ma