Gadżety

Stabilizator DJI to nie lada gratka dla vloggerów i nie tylko

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
6 komentarzy Dyskutuj z nami

DJI Osmo Mobile pozwala uzyskać doskonale stabilne nagrania wideo za pomocą smartfona.

Odpowiednia stabilizacja kamery jest kluczowa, aby filmiki prezentowały się dobrze i profesjonalnie. Firma DJI twierdzi, że jest w stanie to zagwarantować. Odpowiedzią na potrzeby vloggerów (ale nie tylko), jest DJI Osmo Mobile.

DJI Osmo Mobile to stabilizator, który w przeciwieństwie do innych akcesoriów z tej rodziny nie ma własnej kamery. Ma za to dok, w którym umieścić można własnego smartfona. Pozostałe elementy są jednak podobne – to trójosiowy gimbal, który pozwala nagrywać wideo w trybie portretu, krajobrazu lub podwieszenia. Należy także wspomnieć o 4,5-godzinnej pracy na jednym naładowaniu.

DJI Osmo Mobile stabilizator wygląd

Standardowy stabilizator DJI Osmo to akcesorium z naprawdę wysokiej półki – jak możecie przeczytać w naszej recenzji, zrobił na nas ogromne wrażenie. Tym razem nie powinno być inaczej. Jedyna różnica to jakość samych nagrań, ale to już zależy od konkretnego smartfona (oraz operatora, rzecz jasna).

Aplikacja DJI Osmo pozwala wyrazić swoją kreatywność poprzez liczne tryby, filtry i ustawienia. Najbardziej chyba przydatna funkcja to śledzenie obiektu (znane choćby z dronów DJI) – pozwala ona utrzymywać człowieka lub konkretny przedmiot w centrum kadru. Jest też obsługa strumieniowania wideo na żywo, poprzez platformę YouTube. 

Podstawową grupą docelową DJI Osmo Mobile są vloggerzy. Producent twierdzi jednak, że zwykli użytkownicy także powinni znaleźć zastosowania dla tego akcesorium. Oczywiście o ile tylko uznają, że warto na jego zakup przeznaczyć 339 euro.

Źródło: The Verge

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dziwny ten filmik - urządzenie ma przyklejony jakiś plaster koło przycisków, a facet filmujący idzie z rigiem, jakby nie mógł użyć drugiego urządzenia do pokazania jaki to daje efekt.
  3
 • avatar
  Konto usunięte
  brak męskości płynący z tego filmu aż kłuje w oczy i powoduje ból w pachwinach, naprawdę to są dzisiejsi mężczyźni? :/
  pytanie retoryczne !!
  3
 • avatar
  Rafi2100
  something around 200 $...
 • avatar
  hube79
  To nie mężczyzna, to vlogger;-D