Gry

Star Trek Online oficjalnie potwierdzony

przeczytasz w 2 min.

Serię Star Trek zna chyba każdy z nas. Wykreowany przez Gene'a Roddenberry'ego świat, w którym ludzkość w pokoju dzieli  kosmos z wieloma innymi gatunkami istot zachwycił sporą rzesze ludzi i pomimo, iż całe to uniwersum ma już prawie 40 lat nadal zbiera wokół siebie wielka grupę fanów na całym świecie (porównywalną prawdopodobnie do Star Wars). Nie dziwi więc pomysł, aby stworzyć grę sieciową, która dałaby użytkownikom możliwość wcielenia się w przedstawiciela którejś z  występujących w serii nacji i przeżywania przygód podobnych do tych znanych z filmów.

Pierwsze informacje o takim właśnie projekcie pojawiły się już w 2005 roku, kiedy to studio Perpetual Entertainment zaanonsowało tworzenie sieciowej gry osadzonej w uniwersum Star Trek.  Tytuł ten powstawał w olbrzymich bólach przez blisko 2 lata, by na koniec zostać przejęty przez firmę Cryptic Studios. Utrata praw do Star Trek Online przez dotychczasowego producenta została spowodowana brakiem płynności finansowej firmy i w końcu jej bankructwem. Patrząc jednak z perspektywy czasu na to co usiłował stworzyć zespół Perpetual Entertainment wydaje się, że nie mieli oni tak naprawdę konkretnego pomysłu na tą właśnie grę, co skończyło się to tym, że cały projekt legł w gruzach. Tak bynajmniej mogło się wydawać przez ostatnie pół roku (bo tyle czasu minęło od ostatnich, złych wieści dla fanów uniwersum Star Trek'a).

Wczoraj jednak, zupełnie niespodziewanie Cryptic Studios oficjalnie ogłosił, że prace nad Star Trek Online nadal trwają. Co więcej, ujawniono, że gra ukaże się zarówno na komputerach PC jak i konsolach, choć w przypadku tych drugich nie za bardzo wiadomo jeszcze, które z nich otrzymają ten właśnie tytuł. Na tą chwile nieznane są bliższe szczegóły dotyczące samej rozgrywki poza tym, że produkcja ta ma oferować graczom wspominane wcześniej możliwości wyboru rasy (na razie wiadomo o Federacji i Klingonach), uczestniczenia w walkach w kosmosie i na lądzie, eksploracje kosmosu i napotykanych na swojej drodze planet, a także dowolność w kształtowaniu i wyposażaniu własnych statków kosmicznych.

Na koniec warto wspomnieć, że Cryptic Studios poinformował także o uruchomieniu oficjalnej strony opisywanego wyżej tytułu - www.startrekonline.com, na której opublikowane zostały  pierwsze zdjęcia prezentujące grę. Poniżej znajdziecie kilka z nich.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!