Systemy operacyjne

Starsze modele Huawei z aktualizacją do EMUI 9

przeczytasz w 1 min.

Już ponad 80 milionów użytkowników może cieszyć się EMUI 9. Producent szykuje jednak kolejne aktualizacje, nowa wersja nakładki trafi nawet na smartfony z 2016 roku.

Nowych smartfonów przybywa w bardzo szybkim tempie. Nie każdy chce jednak sięgać po tego typu urządzenie co roku, a wtedy mile widziane są aktualizacje oprogramowania. Większość producentów ma z tym spory problem, chociaż Huawei stara się zaprzeczyć takim opiniom.

Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, już ponad 80 milionów użytkowników może cieszyć się EMUI 9, a więc nową wersją autorskiej nakładki Huawei. Na tym jednak nie koniec, wedle zapewnień, do końca czerwca aktualizacja ma dotrzeć nawet do 100 milionów urządzeń.

EMUI 9 jest już dostępna dla smartfonów z serii Mate 10 wprowadzonych na rynek w 2017 roku, a także dla smartfonów z serii P20 oraz Huawei Mate RS i Huawei Nova3 z 2018 roku. Producent chce jednak zadbać także o posiadaczy starszych sprzętów, wkrótce EMUI 9 trafi także na smartfony z serii Mate 9, P10 i Huawei Nova3i, które wprowadzono na rynek odpowiednio w 2016, 2017 i 2018 roku.

Jeśli posiadacie któregoś z wymienionych tu smartfonów to pamiętajcie, że dostępność aktualizacji można sprawdzić w każdej chwili, w ustawieniach smartfona lub po zalogowaniu się przy pomocy Huawei ID w aplikacji HiCare.

Na koniec warto dodać, że EMUI 9 to nie tylko odświeżony interfejs, ale też funkcja obsługi jedną ręką, nowa nawigacja gestami czy poprawiona płynność działania i obsługa GPU Turbo 2.0.

Źródło: Huawei

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pytoll
  1
  Pewnie mate 10 lite nie dostanie :/
  • avatar
   HardCorak
   0
   Huawei powinno zrobić na złość USA na maksa i dać aktualizacje nawet do niewspieranych modeli żeby utrzymać użytkowników starych modeli jak najdłużej.
   • avatar
    PetBBB
    0
    Przecież EMUI 9.0.1 dostępne jest na Mate 9 od miesięcy. W newsie chodzi raczej o EMUI 9.1 z GPU Turbo 3, które niedługo ma wyjść także na Mate 9.
    • avatar
     Lord_Krecitsqa
     0
     A wystarczyłoby umożliwić bezproblemowe odblokowanie systemu żeby każdy mógł wgrywać co mu się podoba.
     Tak jak to robi Samsung.
     • avatar
      rexio22
      0
      huawei P10. Od dwóch miesięcy leci emui 9 (9.0.1.163 C432). Nakładka w tej wersji dużo przyjemniejsza (bynajmniej dla mnie) dla oka. Sprawia wrażenie, że działa szybciej ale też sprawia wrażenie, że bateria krócej trzyma (nie to nie zużycie akumulatora był na wymianie :) ) Andek jak andek telefon leciwy fajerwerków nie ma ale mimo to nadal działa płynnie i jak na moje potrzeby jest idealny.

      PS. Jak ktoś chce wymusić aktualizacje na P10 to polecam włożyć kartę gifgafa i update powinien się ukazać. U mnie zadziałało :)