Gry komputerowe

Usługa strumieniowania gier Steam In-Home Streaming ruszy jeszcze w tym roku

przeczytasz w 1 min.

Firma Valve otworzyła grupę Steam homestream na której można zapisywać się do udziału w testach usługi strumieniowania gier.

steam in-home streaming usługa strumieniowania gier valve steam os

Firma Valve zgodnie z zapowiedziami uruchomienia usługi strumieniowania gier za pośrednictwem klienta Steam rozpoczęła przygotowania do otworzenia beta testów nadchodzącej usługi.

Nadchodząca usługa strumieniowania gier Steam In-Home Streaming niebawem na stać się integralną częścią nadchodzącego systemu do gier – Linux Steam OS, który będzie podstawą dla nadchodzących maszyn Steam Machines. Mimo wszystko z dobrodziejstw usługi przygotowywanej przez ekipę Gabe Newella będą mogli skorzystać także użytkownicy innych systemów. Warunek jest jeden – zainstalowany klient Steam, a to oznacza, że funkcja będzie dostępna zarówno dla komputerów z systemem Windows, Linux i Mac.

Dokładna idea działania usługi nie jest jeszcze znana, mimo wszystko szczątkowy opis umieszczony na stronach Valve pozwala sądzić, że nie będzie to nic rewolucyjnego. Usługa ma bowiem pozwolić na strumieniowanie gier z jednego komputera na drugi – umieszczony w dowolnym miejscu w domu.

steam in-home streaming grupa valve beta testy

W październiku na ślad pewnych informacji natknięto się w jednej z aktualizacji do klienta Steam. Otóż zawarto tam dane sugerujące, że usługa strumieniowania pozwoli na korzystanie nawet z mało wydajnych urządzeń, a sami użytkownicy będą mogli samodzielnie modyfikować jakość wyświetlanego obrazu, w sytuacjach, kiedy dany komputer okazałby się zbyt słaby lub przepustowość przesyłu danych byłaby niewystarczająca.

Chociaż wielu użytkowników oprócz wspomnianego sposobu strumieniowania spodziewało się dodania funkcji przesyłu z serwerów, podobnie jak to ma miejsce w usługach OnLive czy też Gaikai, to jednak niewykluczone, że i taka opcja może pojawić się w przyszłości. Mimo wszystko obecnie nie dysponujemy żadnymi informacjami na ten temat.

in home streaming steam wygląd

Warto jednak wspomnieć, że firma Valve otworzyła już specjalną grupę Steam In-Home Streaming homestream, na której prowadzone są zapisy do udziału w beta testach nowej usługi. Testy usługi mają ruszyć jeszcze w bieżącym roku, natomiast uczestnicy zostaną wybrani losowo spośród osób zapisanych do wspomnianej grupy.

Źródło: Steam, Polygon, VG247

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  7
  Dobra dobra dajcie coś może o Half Life 3
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Rozwiązanie nawet przydatne. Mając jedną mocną maszynę w mieszkaniu, będzie można zagrać na wiekowym komputerze w nowe tytuły gier.

   Wciąż czekam na ruch dużego gracza, który zdecyduje się na globalne rozpowszechnienie usług gier (i nie tylko) w streaming-u. Wymaga to oczywiście (szczególnie w przypadku gier) postawienia dużej liczby farm. Już dziś pingując na łączach światłowodowych polskie serwery, uzyskuje się poniżej 10ms.
   • avatar
    Varso
    1
    Wystarczałby abonament w wysokości OnLive, ale z wachlarzem gier dostępnych na Steamie i już kolejka się ustawi ze mną na przedzie :p