Gry komputerowe

Tak wygląda(ć będzie) nowy Steam

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
17 komentarzy Dyskutuj z nami

Nie to, czym są gry w twojej bibliotece, lecz co się w nich dzieje – taka zmiana priorytetów nadejdzie wraz z odświeżoną szatą graficzną. Oto nowy wygląd Steam.

Platformie Steam rośnie konkurencja, ale jej pozycja lidera przynajmniej na razie jest całkowicie niezagrożona. Nie oznacza to jednak, że odpowiedzialna za nią ekipa Valve może spocząć na laurach i przestać rozwijać swój produkt. Nic z tych rzeczy – podczas GDC 2019 zaprezentowała ona nowy wygląd, który zostanie wprowadzony już latem (w wersji beta).

Steam: nowy wygląd - 2019

Nie możemy mówić o olbrzymich zmianach, bo poszczególne części interfejsu właściwie zostają na swoich miejscach. Przygotowano za to odświeżoną szatę graficzną z dużymi miniaturami gier i łatwo dostępnymi informacjami dodatkowymi na ich temat.

Steam nowy wygląd

„Najważniejsza nowinka znajduje się na stronie domowej biblioteki Steam – tłumaczył Alden Kroll z Valve. – Gracze otrzymują szansę, by dowiedzieć się, co dzieje się w grach, przy których się bawią”. Wśród zmian można znaleźć też: zintegrowaną listę znajomych po prawej stronie, panel „ostatnio grane” u góry oraz odświeżoną listę gier.

Na Steamie od dłuższego czasu dostępne są tagi, ale po wprowadzeniu nowej wersji, staną się one bardziej użyteczne. Wyszukiwanie interesujących gier na ich podstawie stać ma się zdecydowanie wygodniejsze.

Steam nowy tagi

Steam – aktualizacja karty gry

Odświeżenie nie ominęło także samej karty gry w bibliotece. Proponowany układ jest bardziej przejrzysty, a najwyższe priorytety mają aktualizacje i transmisje na żywo, następnie zaś: aktywność innych użytkowników. Oto jak to wygląda na przykładzie Counter-Strike: Global Offensive…

Steam nowy karta

Źródło: PC Gamer, Venture Beat. Screeny: Valve 

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  DreamerDream
  Dlaczego nie możemy mieć możliwości posiadania łatwego i prostego UI bez tego głupiego komórkowego stylu pełnego śmieci i kafelków?
  7
 • avatar
  Sharimsejn
  Opcja z zakładkami/kategoriami mi się podoba.
  1
 • avatar
  miedzianek
  'Platformie Steam rośnie konkurencja'

  No na pewno, Epic to konkurencja...Uplay/Origin się też za bardzo nie rozwijają, jakoś nie widzę żadnych ciekawostek od x czasu...
  -2
 • avatar
  HardCorak
  Niech dodadzą w końcu jeszcze opcję weryfikacji plików gry a nie to męczenie się z robieniem kopii.
  -13
 • avatar
  czerwonyznajomy
  No fajnie że coś tam robią tylko ze szkoda że to czysto kosmetyczne zmiany zamiast zając się zawartością, ostatnio coraz to mniej dużych tytułów jest mniej na steamie, a sklep jest przepełniony gównogierkami do takiego stopnia że nie da się tego przeglądać.
 • avatar
  Wasek
  Jakby ktoś narzekał na wygląd to już dawno mógł go zmienić. Jest w opcjach aplikacji możliwość wybrania nowej skórki. Od dłuższego czasu używam 'Metro for Steam'.