Klawiatury

SteelSeries Apex M800: szybka klawiatura mechaniczna dla graczy

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
20 komentarzy Dyskutuj z nami

Podczas targów CES 2015 firma SteelSeries zaprezentowała klawiaturę, będącą zestawieniem jej najnowszych osiągnięć.

SteelSeries Apex 800

Najszybsza klawiatura mechaniczna dla graczy – w tak kuszący sposób o swoim najnowszym modelu mówi jego producent, firma SteelSeries. Zaprezentowana podczas targów CES 2015 klawiatura Apex M800, dzięki zastosowaniu nowych, autorskich przełączników, gwarantować ma o 25 proc. szybszą reakcję niż ma to miejsce w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

Klawiatura SteelSeries Apex M800 została wyposażona w mechaniczne przełączniki QS1 charakteryzujące się 1,5 mm punktem reakcji i 3 mm „throw distance”. Jednak koncentrując się na szybkości producent nie zapomniał także o trwałości – klawisze cechują się ponoć wytrzymałością na poziomie 60 milionów kliknięć.

W modelu Apex 800 znajdziemy także funkcję n-key rollover, która sprawia, że klawiatura jest w stanie zarejestrować jednoczesne wciśnięcie dowolnej liczby przycisków. Gracze docenią pewnie także osobny rząd klawiszy makro, które można nagrywać zarówno w locie, jak i za pośrednictwem oprogramowania SteelSeries Engine.

Sterownik ten pozwala także na dostosowanie parametrów podświetlenia. Warto w tym miejscu podkreślić, że każdy przycisk Apex 800 został wyposażony we własną diodę LED, dzięki czemu podświetlenie jest nie tylko jednolite, ale też może być dowolnie modyfikowane (zmiana koloru, 8 poziomów jasności, mapowanie).

„Stworzyliśmy naszą nową klawiaturę mechaniczną zupełnie od podstaw. Nie chcieliśmy dać graczom jedynie innych przełączników czy zmyślnych opcji podświetlenia. Dajemy im cały zestaw: szybkość, ergonomię, wydajność i możliwości modyfikacji” – powiedział said Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO. „Apex M800 to połączenie najnowszych rozwiązań technologicznych i oprogramowania, by dać graczom niepowtarzalne doznania płynące z każdej rozgrywki”.

„Kiedy po raz pierwszy użyliśmy Apex M800, od razu poczuliśmy jak wyjątkowy jest to sprzęt. Żadna inna klawiatura mechaniczna, jakich używaliśmy wcześniej, nie poprawiła naszej szybkości w czasie rozgrywki tak znacząco” – powiedział Chief Operating Officer i były kapitan drużyny e-sportowej Team Fnatic, Patrik ‘cArn’ Sattermon. „Podczas testowania Apex M800 doszliśmy do wniosku, że jest to klawiatura, na jaką czekała cała e-sportowa społeczność”.

Premiera już wkrótce. Niestety za taką funkcjonalność sporo nam przyjdzie zapłacić. Sugerowana cena detaliczna klawiatury SteelSeries Apex M800 wynosi 800 złotych.

Źródło: SteelSeries

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  duszek3
  Kto to widział, żeby w nazwie modelu podawać cenę w zł...
  28
 • avatar
  prime27pl
  Mam SteelSeries Apex Raw .Bajka .
 • avatar
  Dragonik
  Kur trzeba mieć nierówno pod sufitem żeby za klawiaturę dać 800zł jaka to by nie była klawiatura
 • avatar
  trololol
  I tak najlepsze są klawiatury Chicony albo Cherry sprzed 5~10 lat.
 • avatar
  pop-szcz
  Biorąc pod uwagę że w klawiaturze siedzą najtańsze podrabiane przełączniki, to z ceną lekko pojechali, no chyba że te diody ze złota.

  Jedyne czym się wybija ta klawiatura to W KOŃCU niskoprofilowe przełączniki mechaniczne, Cherry ma takie pod nazwą Cherry ML, ale jakoś nikt ich nie używa. Normalne mechaniki są dla mnie chyba jednak trochę za wysokie, ostatnio bawiłem się takim z Cherry Mx black i nie podobało mi się to.
 • avatar
  lazar47
  Lepiej dać 700 za K70 w wersji RGB od Corsaira niż 800zł za ten przereklamowany s**t.
  -5
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak to jest, że do tej pory znane raczej z dobrych peryferiów firmy jak SteelSeries, Tesoro, Razer wsadzają do swoich mechanicznych klawiatur przełączniki Kailh a A4Tech czy Natec korzystają z Cherry MX ? Oo
 • avatar
  gicior12345
  Szkoda,że nie tysiąc...
 • avatar
  TheEquinoxe
  Może być ciekawa. Zastanawia mnie jak te ich przełączniki będą działały w porównaniu do Cherry MX. Tylko ta cena... za mniej mamy w tej chwili spory wybór, więc lepiej żeby coś w tej klawiaturze tą cenę usprawiedliwiało.
  No i po co taka szeroka spacja? O.o
 • avatar
  x11pioro11x
  A na czym polega szybkość tej klawki ?