Laptopy

Steve Jobs: biografia ukaże się w październiku - autoryzowana

przeczytasz w 2 min.

W tym tygodniu świat obiegła smutna wiadomość dotycząca śmierci Steve'a Jobsa. Założyciel Apple już nigdy nie wystąpi przed nam w swoim wytartym golfie prezentując urządzenie, które ponownie zrewolucjonizuje świat. Jak można zarobić na Jobsie po jego śmierci? Wystarczy wydać jego autobiografię.

Sprawa jest jednak bardziej zawiła. Powstało już kilka biografii ojca sukcesów firmy Apple, jednak żadna z nich nie była przez niego autoryzowana. Jakiś czas temu jednak, za historię jego życia zabrał się wybitny biografista Walter Isaacson, pisana przez niego książka miała być pierwsza autoryzowaną biografią Steve'a. Początkowo premiera książki miała mieć miejsce pod koniec listopada, śmierć Jobsa spowodowała że zarówno pisarz jak i wydawca firma Simon & Schuster zdecydowali się by wydać książkę szybciej. W ten oto sposób w wersji angielskiej publikacja pojawi się już 24 października.

Można było się spodziewać, że książka będzie popularna, jednak po śmierci Jobsa można już mówić o szaleństwie porównywalnym z popularnością sprzętów z nadgryzionym jabłkiem. Na liście pre-orderów amazonu książka momentalnie awansowana z 437 miejsca na pierwsze, osiągając wzrost ilości zamówień o 43,000 %. Na stronie Barnes & Noble's książka znajduje się na trzeciej pozycji i co zupełnie nie dziwi znalazła się na pierwszej pozycji pre-orderów w sklepie iTunes, w sekcji książek.

Steve Jobs

Walter Isaacson to były naczelny magazyny TIME oraz były CEO CNN, a w swoim dorobku ma biografie Alberta Einsteina czy Benjamina Franklina. Biografia założyciela Apple powstała w oparciu o 40 wywiadów z Jobsem przeprowadzonych na potrzeby książki na przestrzeni dwóch lat. Do tego dochodzą informacje pozyskane od blisko setki osób składających się na członków rodzin, kolegów ze studiów, przyjaciół oraz rywali. Warto zaznaczyć że Jobs nie chciał mieć żadnej kontroli nad tym co pisze Isaacson, tak by książka była jak najbardziej wiarygodna. Biorąc pod uwagę doświadczenie i pozycje pisarza można uznać że tak też właśnie było.

Książka na Amazonie kosztuje w chwili obecnej 17,88 dolarów, a wersja na Kindle to koszt 16,99 dolarów. Polski przekład książki trafi do naszych księgarń dopiero 21 listopada. Mój Kindle czeka na książkę od kilku tygodni? A Wasze czytniki (półki) z książkami?


Więcej o firmie Apple:

Źródło: TechSpot

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SoundsGreat
  3
  Czasami az zaluje, ze nie czytam ksiazek.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   43,000 % a potem: 17,88 dolarów
   Prosiłbym autora o zdecydowanie się czy używa zapisu "angielskiego" czy "polskiego", gdzie w drugim części ułamkowe oddzielamy przecinkiem a wielkości tysięczne, milionowe itd. grupujemy kropką.
   A jeśli chodziło o 43 % to zera przecież nie są konieczne (a jestem pewien że chodziło o 43 000 %)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Ja już zamówiłem w Empiku bo coś czuje, że potem będzie problem z dostaniem.
    • avatar
     edmund
     0
     Ciekawe czy już opatentowali pisanie i wydawanie biografii?? To od steva będzie innowacyjna i emejzingowa, a wszystkie inne to podróbki.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      odszedł człowiek a oni chcą jeszcze na tym zarobić
      • avatar
       Marked
       -1
       Teraz chcą zarobić na jego śmierci,w tym świecie nie ma żadnej świętości..
       • avatar
        specjalized
        -12
        Wkończła go Angelina Jolie z tego dzienego bractwa które przepowiada przyszłość z krosna (Wanted) a tak pozatym to chętnie bym poczytał jego biografię
        • avatar
         Konto usunięte
         -14
         Tak na prawdę był templariuszem i musiał zostać zlikwidowany
         • avatar
          Private_92
          -28
          Nie jest dla was dziwne, że akurat po odejściu z Apple, umiera ???
          Bo jak dla mnie coś tutaj jest nie tak ...
          • avatar
           hideo
           0
           wprawdzie czytałem już "iCon Steve Jobs" i była bardzo ciekawa, ale chętnie przeczytam tą nową autoryzowaną biografię
           • avatar
            phillosoff
            0
            Książkę chętnie bym przeczytał, zawsze fascynowały mnie osoby takie jak Jobs, nietuzinkowe, wytyczające nowe horyzonty. Warto dowiedzieć się co sprawiło, że akurat on osiągnął taki sukces, z czego to wynikało. Natomiast jego śmierć oczywiście nakręci sprzedaż, ale nie można posądzać autora książki o chciwość, skoro pisał tą książkę jeszcze za życia Jobsa i z jego błogosławieństwem, a nie po jego śmierci z myślą o szybkim zarobku. Wydaje mi się też, że Jobs podzieli losy innych sławnych osób, które zmarły przedwcześnie u szczytu kariery i stanie się obiektem swego rodzaju kultu. Wynika on choćby z tego, że żałujemy śmierci tak wartościowych osób, które wiele mogłyby dać od siebie jeszcze ludzkości, ale nie było im dane.
            • avatar
             kaszubiak
             0
             Jak można wydać czyjąś autobiografię? To paradoks. Autobiografię, można napisać tylko o sobie. Jak sama nazwa wskazuję. Poprawcie to proszę, bo mnie razi.