Wydarzenia

Steve Kondik - założyciel projektu CyanogenMod odchodzi z firmy Samsung

przeczytasz w 1 min.

Steve Kondik będący założycielem znanej modyfikacji Androida - CyanogenMod poinformował na G+, że nie pracuje już w firmie Samsung.

steve kondik założyciel cyanogenmod odejście samsung

Założyciel projektu CyanogenMod – Steve Kondik opublikował na swoim profilu w Google+ swoje odczucia związane ze smartfonem Galaxy S4, przy okazji poinformował również, że po 19 miesiącach pracy odchodzi z firmy Samsung.

Kondik przez kilka lat pracował nad modyfikacjami systemu Google Android, jako założyciel projektu CyanogenMod, uczynił z niego największy i najpopularniejszy społecznościowy projekt rozwijający nieoficjalna wersje systemu. To w połączeniu z umiejętnościami, jakie ma Kondik, zagwarantowało mu lukratywną ofertę, którą zaproponował mu w 2011 roku Samsung.

Programista w sierpniu 2011 roku podjął prace w firmie Samsung i tym samym usunął się w cień w projekcie CyanogenMod, chociaż nadal angażował się w rozwój wspomnianej organizacji. O jego pracy dla koreańskiego giganta wiele nie wiadomo, Kondik miał prawdopodobnie pracować w dziale zajmującym się rozwojem oprogramowania dla smartfonów.

Teraz jak się dowiadujemy, Steve Kondik nie jest już pracownikiem Samsunga. Taką informację podał na swoim oficjalnym profilu w G+, gdzie podzielił się również swoimi odczuciami związanymi ze smartfonem Samsung Galaxy S4.

steve kondik twórca cyanogenmod opuszcza samsung

Jego zdaniem Galaxy S4 jest smartfonem z ogromnym potencjałem i zawiera wiele możliwości, a w dodatku jest solidniej wykonany, niż miało to miejsce w przypadku Galaxy S3. Kondik wyraźnie wskazuje na zmiany w TouchWiz, które miały wyjść smartfonowi na lepsze, aczkolwiek jak zauważa, jest to powrót do dawnych interfejsów rodem z systemu Froyo (Android 2.2). Na koniec dodał, że na smartfonie powinien działać cudownie CyanogenMod, a to za sprawą zastosowania układu Snapdragon – nie wspomniał jednak, nic o wersji z układem Exynos, który wywołuje obecnie spore problemy dla twórców nieoficjalnych modyfikacji.

Twórca CyanogenMod na pytanie o powody odejścia z Samsunga odpowiedział, że zdecydował się zrobić coś nowego i polecił, aby zapytać go o to ponownie za kilka miesięcy, wówczas dowiemy się, czym zajmuje się obecnie ten uzdolniony programista.

Źródło: H-Online, Google+SteveKondik, androidheadlines, tapscape

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  aquadigger
  1
  Zauważyłem błąd ;) "poleczeniu" 8 linijka
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czyli trzeba było zmienić wszystko, żeby zostało po staremu :) dla mnie, idealny system miałby interface Windows Phone, z możliwościami grzebania jak w Androidzie. Interface z iOS/androida (zwłaszcza ten ze starych wersji systemu) jest tak toporny i niewygodny w porównaniu z kafelkami, ze nie wyobrażam sobie powrotu na te systemy.

   .