Telewizory

Miliard urządzeń TV podłączonych do sieci

przeczytasz w 1 min.

Według raportu grupy Strategy Analytics do 2018 roku liczba ta zostanie podwojona. Jeśli TV to tylko z dostępem do Internetu?

Connected TV

Jak wynika z raportu grupy Strategy Analytics na całym świecie liczba urządzeń TV podłączonych do Internetu przekroczy w tym roku miliard. Uściślijmy, że pod hasłem „urządzenia TV” należy rozumieć telewizory Smart TV, ale też konsole do gier, sieciowe odtwarzacze Blu-ray, adaptery, tunery i tzw. set-top boxy.

Na tym jednak nie koniec. Zgodnie z tym samym raportem, w ciągu najbliższych czterech lat liczba ta zostanie podwojona. Słowem, według analityków ze Strategy Analytics nie później niż w 2018 roku na całym świecie do Internetu podłączone mają być już ponad 2 miliardy urządzeń TV.

Jakie są więc kluczowe wnioski z raportu „Connected CE Devices Market Forecast: Global 2009-2018”? Ludzie coraz częściej decydują się na telewizory i akcesoria, które dzięki łączności z siecią znacząco rozszerzają swoją funkcjonalność. Według analizy, 87 proc. spośród wszystkich sprzedanych w ubiegłym roku urządzeń elektroniki użytkowej było wyposażone w moduły umożliwiające połączenie z Internetem.

Strategy Analytics wyliczyli także, że na każde gospodarstwo domowe przypadają średnio 3 (dokładnie 2,8) urządzenia z dostępem do sieci. Najwyższy wskaźnik zanotowano natomiast w Stanach Zjednoczonych – 7,7.

Strategy Analytics Connected TV

„Wzrost liczby podłączonych do Internetu urządzeń TV w naszych domach wyraźnie pokazuje, że zmienia się sposób, w jaki korzystamy z naszych telewizorów” – powiedział David Watkins. – „Globalnie, to same telewizory są obecnie najpopularniejszymi urządzeniami TV podłączonymi do sieci w naszych salonach”.

Źródło: Broadband TV News, Technologici

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  berger6630
  4
  ,,Podłączać TV do internetu'' - druga strona medalu u mnie w 25000 mieście na peryferiach (15 minut drogi z buta od centrum) nadal nie ma dostawców netu TP-sa proponuje 2mb(bo linia przestarzała) za jakies chorendalne pieniądze ,kablówka nie dociera wogóle pozostaje net z anteny 3mb - a co śmieszniejsze miasto w zeszłym roku zryło mi dzielnicę bo z unii otrzymali dotację na budowę sieci światłowodowej ,wkopali kabel pod blokiem i na tym się skończyło
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Podłączać TV do internetu, by korzystać z funkcji SMART (chyba ulubione określenie marketingowców ,ostatnich lat marketingowców) - absolutnie nie!
   Podłączenie TV w roli monitora do HTPC - jak najbardziej TAK! Nie tracąc komfortu, zyskujemy sporo dodatkowych możliwości i odrobinę większe bezpieczeństwo.

   • avatar
    Martines
    0
    Smart jest mało funkcjonalne, o niebo lepiej sprawują się przystawki z Androidem na USB. Niestety wpychają to do większości TV (nie wliczając najtańszego badziewia), więc czy na to się podoba czy nie to i tak musimy za ten bajer dopłacać :)