• benchmark.pl
 • Mobile
 • Niemiecki student pokazał światu „poduszkę powietrzną” dla smartfonów
Mobile

Niemiecki student pokazał światu „poduszkę powietrzną” dla smartfonów

przeczytasz w 1 min.

Przytrafiło Wam się kiedykolwiek upuścić smartfona na twardą nawierzchnię? Efekty bywają bardzo kosztowne, ale być może pojawi się gadżet, który pozwoli tego uniknąć.

Chociaż funkcjonalność smartfonów cały czas wzrasta, ich wytrzymałość pozostaje na podobnym, dość niskim poziomie. Zwłaszcza w kontekście tego, jak urządzenia te znoszą upadki. Z pomocą przychodzą wprawdzie różnego rodzaju pokrowce, ale i one nie zapewniają całkowitej ochrony przed uszkodzeniami. Być może za jakiś czas ulegnie to zmianie.

Chociażby wtedy, gdy do sprzedaży trafi gadżet, który opracował Philip Frenzel. Niemiecki student pokazał światu „poduszkę powietrzną” dla smartfonów. Bardziej odnosi się to jednak to funkcjonalności gadżetu, ponieważ pod względem konstrukcji jest to etui z wbudowanymi, wysuwanymi i elastycznymi stopkami odpowiadającymi za amortyzowanie smartfona podczas upadku.

Najlepiej obrazuje to poniższy materiał wideo. Co ciekawe, motywacją do opracowania omawianego gadżetu było dla Philipa uszkodzenie wyświetlacza w swoim smartfonie. Zapewne znaczenie miał fakt, iż był to Apple iPhone, gdzie koszty naprawy są wyjątkowo wysokie.


Gadżet jest obecnie w fazie prototypowej. Pomysłodawca chce jednak, aby trafił do masowej produkcji. Pomóc ma w tym kampania w serwisie Kickstarter. Jej start planowany jest na przyszły miesiąc.

Źródło: pcmag, Landesschau Baden-Württemberg

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rahl_r
  9
  Pomysł znakomity, tylko trzeba poczekać na lepszą implementację.
  • avatar
   KENJI512
   5
   Już widzę, jak ktoś siedzi w metrze i w momencie przyspieszania to się otwiera w jego kieszeni :D
   • avatar
    baca130
    2
    Przed kampanią kickstartera będzie można już kupić na aliexpress od Chińczyków :D
    • avatar
     djkubek
     0
     Prototyp do poprawki i to znacznej. 90% upadków to styk telefonu z betonem rogiem. Widział ktoś lecący telefon na płasko? W tym projekcie żaden z rogów/boków nie jest zabezpieczony, tylko ekran i tył.
     • avatar
      Guczi04
      -5
      No jak się jest dupą wołową, to się upuszcza telefon.
      • avatar
       the_fulcrum
       0
       ja tam słyszę w nagraniu "free fall" co by sugerowało jakiś akcelerometr (albo software z telefonu) i jak wykryje przyspieszenie ~1g to wyzwala. Jak zauwazył kolega skok np ze schodów powodowałby w takiej sytuacji aktywację