• benchmark.pl
 • Mobile
 • Niemiecki student pokazał światu „poduszkę powietrzną” dla smartfonów
Mobile

Niemiecki student pokazał światu „poduszkę powietrzną” dla smartfonów

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Przytrafiło Wam się kiedykolwiek upuścić smartfona na twardą nawierzchnię? Efekty bywają bardzo kosztowne, ale być może pojawi się gadżet, który pozwoli tego uniknąć.

Chociaż funkcjonalność smartfonów cały czas wzrasta, ich wytrzymałość pozostaje na podobnym, dość niskim poziomie. Zwłaszcza w kontekście tego, jak urządzenia te znoszą upadki. Z pomocą przychodzą wprawdzie różnego rodzaju pokrowce, ale i one nie zapewniają całkowitej ochrony przed uszkodzeniami. Być może za jakiś czas ulegnie to zmianie.

Chociażby wtedy, gdy do sprzedaży trafi gadżet, który opracował Philip Frenzel. Niemiecki student pokazał światu „poduszkę powietrzną” dla smartfonów. Bardziej odnosi się to jednak to funkcjonalności gadżetu, ponieważ pod względem konstrukcji jest to etui z wbudowanymi, wysuwanymi i elastycznymi stopkami odpowiadającymi za amortyzowanie smartfona podczas upadku.

Najlepiej obrazuje to poniższy materiał wideo. Co ciekawe, motywacją do opracowania omawianego gadżetu było dla Philipa uszkodzenie wyświetlacza w swoim smartfonie. Zapewne znaczenie miał fakt, iż był to Apple iPhone, gdzie koszty naprawy są wyjątkowo wysokie.


Gadżet jest obecnie w fazie prototypowej. Pomysłodawca chce jednak, aby trafił do masowej produkcji. Pomóc ma w tym kampania w serwisie Kickstarter. Jej start planowany jest na przyszły miesiąc.

Źródło: pcmag, Landesschau Baden-Württemberg

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  rahl_r
  Pomysł znakomity, tylko trzeba poczekać na lepszą implementację.
  9
 • avatar
  KENJI512
  Już widzę, jak ktoś siedzi w metrze i w momencie przyspieszania to się otwiera w jego kieszeni :D
  5
 • avatar
  baca130
  Przed kampanią kickstartera będzie można już kupić na aliexpress od Chińczyków :D
  2
 • avatar
  djkubek
  Prototyp do poprawki i to znacznej. 90% upadków to styk telefonu z betonem rogiem. Widział ktoś lecący telefon na płasko? W tym projekcie żaden z rogów/boków nie jest zabezpieczony, tylko ekran i tył.
 • avatar
  Guczi04
  No jak się jest dupą wołową, to się upuszcza telefon.
  -5
 • avatar
  the_fulcrum
  ja tam słyszę w nagraniu "free fall" co by sugerowało jakiś akcelerometr (albo software z telefonu) i jak wykryje przyspieszenie ~1g to wyzwala. Jak zauwazył kolega skok np ze schodów powodowałby w takiej sytuacji aktywację