Nauka

Zobacz krótki film napisany przez sieć neuronową

przeczytasz w 1 min.

Sieć neuronowa otrzymała zadanie: napisać scenariusz. Efekt to 9 minut czystego nonsensu. To naprawdę warto zobaczyć.

Sztuczna inteligencja, a uściślając: sztuczna sieć neuronowa otrzymała kolejne zadanie – napisać scenariusz filmu krótkometrażowego. I oto jest – poznajcie Sunspring.

Sunspring to film, do którego scenariusz napisał „Jetson” – (prawdopodobnie) pierwszy scenarzysta bez krwi i kości w historii kina. Reżyserią zajął się Oscar Sharp, a w głównej roli możemy oglądać świetnego Thomasa Middleditcha, doskonale znanego wszystkim fanom Doliny Krzemowej. Co ciekawe, nagrania i montaż zajęły zaledwie 48 godzin.

Film jest dziwaczny, ale czego spodziewać się po debiucie sieci neuronowej, karmionej zresztą setkami scenariuszy do filmów, takich jak Zakochany bez pamięci, Watchmen czy Aliens. Efekt to czysty nonsens, który… naprawdę warto jednak zobaczyć. Oto 9-minutowe „dzieło”, które pewnie na zawsze zapisze się na kartach historii:

Dajcie znać w komentarzach, jak wasze wrażenia.

Źródło: Engadget

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  behemot
  4
  Większośc z tych filmów-dawców również ma niewiele sensu, więc po przetrawieniu ich przez komputer mamy tylko tą bezsensowność podniesioną do kwadratu; można się było tego spodziewać :D

  EDIT: Obejrzałem do końca i muszę powiedzieć, że ten film zapisze się w historii kina a cytaty z niego będa tak kultowe jak co druga scena w Seksmisji ! :D
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Ja chce terminatora.
   • avatar
    tommo1982
    0
    Przerwałem w połowie, żeby to napisać. Ten filmik świetnie oddaje filmy które dane AI do przetrawienia. Sensu w nich za wiele nie ma. Nie wiadomo o co właściwie tym ludziom chodzi, po głębszym zastanowieniu.

    EDIT:
    To AI jest niegłupie. Świetnie oddało filmy które dano mu do przetrawienia.
    • avatar
     Pavilon
     0
     Swietne
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      troche dziwne, ale widywalem wiekszy chlam napisany przez profesjonalistow
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       troche dziwne, ale widywalem wiekszy chlam napisany przez profesjonalistow