Gadżety

Światowe centrum gier na CES 2010

przeczytasz w 1 min.

Stały wzrost wartości rynku gier komputerowych spowodował, że na International Consumer Electronic Show 2010 (7-10 stycznia 2010 roku w Las Vegas) stworzona zostanie największa w historii strefa przeznaczona dla producentów gier i sprzętu dla graczy - Gaming Showcase.

Rynek gier jest jednym z najlepiej rozwijających się sektorów branży IT na świecie. Tylko w 2009 roku wygenerował on 23 miliardy dolarów przychodu. Specjaliści przewidują, że do 2012 roku rynek gier wart będzie 40 miliardów dolarów, a roczne tempo wzrostu oscylować będzie w granicach 11,4%.

W strefie Gaming Showcase najwięksi producenci i sprzedawcy zaprezentują najnowsze trendy i nowinki techniczne w dziedzinie gier oraz oprogramowania. Ze swymi produktami pojawią się między innymi przedstawiciele PC Gaming Alliance - organizacji zrzeszającej największych producentów sprzętu PC przeznaczonego dla graczy - oraz Lego z zapowiadaną na 2010 r. grą MMO Lego Universe. Poza tym możliwe będzie przetestowanie najnowocześniejszych komputerów dla graczy, gier w jakości HD, ekranów HDTV oraz wysokiej jakości audio.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że na CES 2010 pojawi się PC Gaming Alliance oraz Lego Universe. Dzięki temu odwiedzający targi będą mieli możliwość wypróbowania najnowocześniejszych produktów, które zrewolucjonizują rynek IT – powiedziała Karen Chupka, Wiceprezes CEA – CES 2010 będzie centrum najnowszych gier.

Ponadto na CES 2010 odbędą się pokazy najnowszych trendów i nowości technicznych w takich obszarach jak: zdrowie (Digital Health Summit), rozrywka (Entertainment Technology@CES), edukacja (HigherED TECH), biznes (MPEGIF Master Class: TV X.0 – Present and Future oraz Tech Policy Summit) i nowinki techniczne przeznaczone dla rodziców (Mommy Tech).

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  powoli kończą się czasy grania na komputerach...w końcu dochodzimy do tego że komputer jest do internetu, pracy, nauki itp. a do gier są konsole oraz jak już powoli się to dzieje domowe centra rozrywki...w końcu skończy się nabijanie kasy takim firmą jak nvidia czy ati nowymi grami, bo kto zmienia komputer raz do roku.
  • avatar
   Huntcold99
   0
   Granie na kompach się dopiero zaczyna :D
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    PC FTW! :)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     nie powiedzialbym ze granie na komputerach teraz dopiero sie zaczyna, bo z rosnaca szybkoscia komputerow rownolegle zwieksza sie pojemnosc miejsca na zainstalowanie gier nie wspominajac o wymaganiach...przeciez to jest paranoja zeby gra po instalacji miala po 15GB lub wiecej do czego to doprowadzi?? dlaczego producenci systemow i gier nie dogadaja sie aby ustandaryzowac silniki gier i implantowac je w system, to by mialo jakis sens a nie co nowa gra to coraz bardziej puchnie dysk twardy...bez sens