Ciekawostki

Szef Lenovo złożył rezygnację

przeczytasz w 1 min.

William J. Amelio , dyrektor generalny Lenovo, złożył rezygnację - nie chce już zarządzać chińskim koncernem specjalizującym się przede wszystkim w laptopach.

Wiadomość o rezygnacji powiązana jest z faktem, że w czwartym kwartale 2008 r. Lenovo odnotowało stratę wynoszą aż 96,7 mln dolarów i w rezultacie sprzedaż mniejszą o 20 proc. niż przed rokiem w analogicznym czasie. Zarząd Lenovo poinformował już, że nowym CEO firmy stanie się Yang Yuanqing.

Firma w dalszym ciągu będzie skupiać się głównie na chińskich rynkach, ale jednocześnie zaprzecza, jakoby po odejściu Amelio miała zrezygnować z oferowania swoich produktów na terenie innych krajów.


William J. Amelio odchodzi z Lenovo (Fot. Wikipedia.org)

W styczniu Lenovo oczekiwała kwartalnych strat, ale nie spodziewała się, że będą aż tak wysokie. Tak kiepskie wyniki oznaczają również, co jeszcze nie jest do końca pewne, cięcia kadrowe. Firma ma podobno zwolnić 2500 pracowników (11 proc. siły roboczej).

Wong Wai Ming, Chief Financial Officer w Lenovo, uspokaja, tłumacząc że kondycja firmy poprawi się jeszcze w pierwszym kwartale br.

Źródło: Tech Gen Daily.ocm

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Grzegorz Kubera
    0
    No i się nam recesja rozkręca coraz bardziej.

    G.