Procesory

Sześciordzeniowe Opterony: AMD 2427 oraz 2431

przeczytasz w 1 min.

AMD w odpowiedzi na wprowadzenie przez konkurencję wydajniejszych rozwiązań (czyt. Intel Xeon 55xx), zaprezentowała niedawno nowe konstrukcje - rodzinę procesorów sześciordzeniowych o nazwie kodowej Istambul, a handlowej Opteron 24xx.

Modele te przeznaczone są do serwerów dwuprocesorowych i są w pełni zgodne z płytami głównymi wspierającymi starsze konstrukcje czterordzeniowe, co umożliwia firmom tanią modyfikację posiadanych serwerów.

 

Jak do tej pory AMD wprowadziło do oficjalnej sprzedaży najszybszy i najdroższy model 2435 2,6GHz, jednak od dnia dzisiejszego najwięksi producenci rozwiązań serwerowych - Cray, Dell, HP, IBM i Sun zakupić mogą także tańsze i bardziej opłacalne wersje o zegarach 2,2 GHz - model 2427 oraz 2,4GHz - model 2431.

Najwięksi producenci na rynku serwerów zapowiadają premierę nowych rozwiązań już z Opteronami serii 24xx na pokładzie w przyszłym miesiącu.

Źródło: Hardspell

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dysan112
  0
  ciekawe jak sie ma sprawa z wersjami cywilnymi. Perspektywa wsadzenia pod istniejące podstawki tego była by ciekawa
  • avatar
   assistant
   0
   Six-Core - jak to ładnie brzmi.
   • avatar
    Factor
    0
    Ehh czekać tylko na cywilna wersję :)
    Ciekawe czy mają taki sam przynajmniej potencjał OC jak stare Opterony :)

    Takie +50% na start było by bardzo miłe :D
    • avatar
     Warrk
     0
     TDP wyglada calkiem calkiem 115W (ACP 75W) ale nie wiem czy z produkcja beda sie wyrabiac na tyle aby wypuscic wersje cywilna, a szkoda chetni pewnie by sie znalezli i moze jakies nowe BE by wyszlo...
     • avatar
      suntzu
      0
      Autor się myli. Po pierwsze wcale nie jest tak pięknie. 4 rdzeniowe shanghai są kompatybilne może z 1/4 płyt głównych s1207, często producenci wypuszczali te same płyty w rewizjach B,2 itd i to one są dopiero kompatybilne z Shanghai.

      Po drugie jest więcej nowych procesorów, te na 8 procesorowe konfiguracje. Nawet są dostępne 8 procesorowe konfiguracje z 6 rdzeniowymi porcesorami.
      ---------------------

      Nie wiem czy 6 rdzeniówki pasują to wszystkich płyt z Shanghai, zwłaszcza, że nawet nie wszystkie shanghai pasują do płyt na nie przewidziane. (są rewizje procesorów, a nawet modele, które nie pasują)
      • avatar
       SoundsGreat
       0
       Wątpię, że nazwą to "six-core"... w końcu nie masz ani "two-core", ani "four-core", tylko "dual-core" i "quad-core". Myślę, że prędzej będzie to coś w stylu "hexa-core".