Tablety

Szkoły wybrały tablet Kineo

przeczytasz w 1 min.

Jeżeli uważacie, że tablety w szkołach to tylko pieśń przyszłości, mylicie się. W kilku stanach USA szkoły zdecydowały się na zastosowanie tabletu Kineo.

Urządzenie ma 7" ekran, procesor taktowany zegarem 800 MHz oraz specjalną wersję systemu Android 2.1 Eclair, która z całą pewnością spodoba się nauczycielom, ale niekoniecznie uczniom.

Tablet Kineo


Największą obawą przy próbie wprowadzaniu Kineo do szkół urządzeń wyposażonych w dostęp do internetu było to, że uczniowie nie będą zainteresowani nauką, będą za to wchodzić na swoje ulubione strony internetowe i grać w gry. Dzięki zastosowaniu specjalnie przerobionej wersji systemu Android uczniowie nie będą mieli możliwości grania, dowolnego surfowania po sieci czy sprawdzania własnej poczty elektronicznej. Zamiast tego będą mogli wchodzić tylko na odblokowane strony i korzystać z dozwolonych programów, których listę będzie mógł rozszerzać nauczyciel.
 


 

Na razie tablet zostanie wprowadzony do niektórych szkół na terenie stanów Texas, CaliforniaTennesse. Jeśli spodoba się uczniom i nauczycielom, zapewne pojawi się w większej liczbie szkół.

Więcej o tabletach:


Źródło: Engadget

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  I w czym to badziewie niby ma pomóc?
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   w polsce też jest szkoła z tabletami , a dokładniej z ipadami
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Eee, takie kalkulatory ..
    Ja chce w polskich szkołach możliwość korzystania z laptopów/nooteboków/netbokow
    • avatar
     Nalovp
     0
     To Polska wypada lepiej bo jest u nas gimnazjum które zamiast książek ma Ipada2 lącznie z nauczycielami.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      trochę za wolno to chodzi, mogli dać im normalne pc nie wiele drożej by wyszło
      choć trudno powiedzieć ile taki tablet kosztował
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Już widzę ten nowy dział na xda dotyczący tego urządzenia, jego rootowania i nowych ROMów bez ograniczeń, heh jednak do myślenia zmusi ;)
       • avatar
        pg123
        0
        Hodowla matołów. Nic dziwnego, że im się gospodarka wali. Póki $ jest jeszcze w miarę mocny, mają napływ wykształconych ludzi z Chin, Indii, Europy (coraz mniej). A jak się rypnie to imigranci wrócą do siebie, a u nich zawali się wszystko.
        U nas Pawlak chce rozdawać dzieciom laptopy do szkoły, a studenci nie potrafią (w większości) sklecić zdania po polsku. O znajomości matmy nie wspomnę, nawet na politechnikach.