Tablety

Szkoły wybrały tablet Kineo

z dnia
Dawid Kosiński | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeżeli uważacie, że tablety w szkołach to tylko pieśń przyszłości, mylicie się. W kilku stanach USA szkoły zdecydowały się na zastosowanie tabletu Kineo.

Urządzenie ma 7" ekran, procesor taktowany zegarem 800 MHz oraz specjalną wersję systemu Android 2.1 Eclair, która z całą pewnością spodoba się nauczycielom, ale niekoniecznie uczniom.

Tablet Kineo


Największą obawą przy próbie wprowadzaniu Kineo do szkół urządzeń wyposażonych w dostęp do internetu było to, że uczniowie nie będą zainteresowani nauką, będą za to wchodzić na swoje ulubione strony internetowe i grać w gry. Dzięki zastosowaniu specjalnie przerobionej wersji systemu Android uczniowie nie będą mieli możliwości grania, dowolnego surfowania po sieci czy sprawdzania własnej poczty elektronicznej. Zamiast tego będą mogli wchodzić tylko na odblokowane strony i korzystać z dozwolonych programów, których listę będzie mógł rozszerzać nauczyciel.
 


 

Na razie tablet zostanie wprowadzony do niektórych szkół na terenie stanów Texas, CaliforniaTennesse. Jeśli spodoba się uczniom i nauczycielom, zapewne pojawi się w większej liczbie szkół.

Więcej o tabletach:


Źródło: Engadget

Komentarze

12
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  I w czym to badziewie niby ma pomóc?
 • avatar
  w polsce też jest szkoła z tabletami , a dokładniej z ipadami
 • avatar
  Eee, takie kalkulatory ..
  Ja chce w polskich szkołach możliwość korzystania z laptopów/nooteboków/netbokow
 • avatar
  To Polska wypada lepiej bo jest u nas gimnazjum które zamiast książek ma Ipada2 lącznie z nauczycielami.
 • avatar
  trochę za wolno to chodzi, mogli dać im normalne pc nie wiele drożej by wyszło
  choć trudno powiedzieć ile taki tablet kosztował
 • avatar
  Już widzę ten nowy dział na xda dotyczący tego urządzenia, jego rootowania i nowych ROMów bez ograniczeń, heh jednak do myślenia zmusi ;)
 • avatar
  Hodowla matołów. Nic dziwnego, że im się gospodarka wali. Póki $ jest jeszcze w miarę mocny, mają napływ wykształconych ludzi z Chin, Indii, Europy (coraz mniej). A jak się rypnie to imigranci wrócą do siebie, a u nich zawali się wszystko.
  U nas Pawlak chce rozdawać dzieciom laptopy do szkoły, a studenci nie potrafią (w większości) sklecić zdania po polsku. O znajomości matmy nie wspomnę, nawet na politechnikach.