Gry

"SZPERO", "Kap3r" i "phr" rozstają się z AGO Esports

przeczytasz w 1 min.

AGO na swoim oficjalnym profilu opublikowało informację o rozstaniu z trzema zawodnikami. Od 1 lipca skład opuszczą Grzegorz „SZPERO” Dziamałek, Tomasz „phr” Wójcik oraz Kacper „Kap3r” Słoma.

Decyzja o rotacjach w składzie spowodowana była kiepskimi wynikami "jastrzębi" w ostatnim czasie. W rankingu hltv.org AGO spadło na 47 miejsce - to najgorsza pozycja zespołu od 2 lat.Z drugiej strony dywizjia CS:GO w starym składzie mogła poszczycić się również sukcesami - Dziamałek i spółka zgarnęli 200 tys. dolarów za zajęcie drugiego miejsca na zeszłorocznych World Electronic Cyber Games.

Sebastian Krzepota - dyrektor sportowy AGO Esports tak komentuje całą sytuację:

Przez pierwsze dziewięć miesięcy poznawaliśmy środowisko Counter-Strike’a i opracowywaliśmy kryteria oceny zawodników. Przez kolejne dziewięć zbieraliśmy informacje. Dziś wiemy czego chcemy oczekiwać od naszych reprezentantów i na co stawiać w przyszłości, jeśli chodzi o rozumiany przez nas rozwój i prowadzenie gracza.

W oparciu o kryteria i ocenę zawodników wiem, że dalsza droga tej Drużyny nie jest możliwa do realizacji w AGO. Dlatego dziś kończymy etap gry w tym składzie i decydujemy się na zmiany personalne."

Tomek "phr" Wójcik był w podstawowym składzie zespołu od lipca 2017 roku. "Kap3r" i "SZPERO"  dołączyli do składu odpowiednio w sierpniu i grudniu zeszłego roku. Za ich "panowania" AGO wygrało 4 sezon Polskiej Ligi Esportowej. No właśnie - kolejna edycja turnieju ropoczyna się 6 lipca - kto będzie reprezentował "jastrzebie" na tegorocznym PLE?

Warto zobaczyć również:

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  malcolmx
  4
  a kto to taki ten "SZPERO", "Kap3r" i "phr" ?
  • avatar
   Ladros
   3
   I co teraz? Jak żyć? Wszystko straciło sens...