Myszki

Ta mysz mierzy rytm serca - Mionix Naos QG

przeczytasz w 1 min.

A także monitoruje aktywność ruchową i obfitość pocenia się gracza. Wszystko to, aby wyrazić jak bardzo emocjonuje się on rozgrywką.

Podczas emocjonującej rozgrywki serce potrafi mocniej zabić. Teraz gracz będzie mógł zobaczyć o ile mocniej. Myszka Naos QG firmy Mionix w czasie rzeczywistym monitoruje bowiem reakcje jego ciała.

Mionix Naos QG to na pozór myszka jak każda inna. W jej górnej części producent zmieścił jednak skórno-galwaniczne czujniki, które odpowiadają za najciekawszą cechę tego urządzenia. Gryzoń monitoruje i analizuje dane biometryczne oraz aktywność ruchową użytkownika i na tej podstawie wyraża jego rozemocjonowanie. Wyniki są przedstawiane na bieżąco na ekranie (w formie nakładki na grę – jak poniżej). 

Mionix Naos GQ gra

Producent zapewnia, że wyniki są bardzo dokładne. Sam zestaw czujników zdaje się to potwierdzać. Mamy tutaj pulsometr (do mierzenia pulsu), sensor ruchu (monitorujący aktywność ruchową) oraz czujnik GSR, który analizuje zmiany oporu elektrycznego zależnego od aktywności gruczołów potowych (krótko mówiąc: bada, jak obficie poci się użytkownik).

Mionix Naos GQ sensory

Myszka Mionix Naos QG wyróżnia się na tle konkurencji swoją kluczową funkcją, ale poza tym jest to standardowy gryzoń dla graczy z wyższej półki. Jego sercem jest sensor optyczny PixArt PWM3360 o czułości sięgającej 12 000 DPI i czasie reakcji 1 ms. Do tego dochodzą: regulacja kąta osi X i Y, 7 programowalnych przycisków, podświetlenie RGB oraz teflonowe ślizgacze.

Mionix Naos GQ myszka

Oficjalna prezentacja planowana jest na tegoroczny TwitchCon w Kalifornii (30 września -  października). Rynkowa premiera myszki Mionix Naos QG odbędzie się natomiast pod koniec przyszłego miesiąca. Cena? Około 130 euro.

Źródło: Mionix

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  5
  No to teraz grając w coś po sieci będziesz mógł z całą pewnością powiedzieć: "tak mnie wkurzają ci d3bil3 co lamią, że zaraz dostanę zawału!"
  • avatar
   TheEquinoxe
   2
   Fajnie, ale po raz kolejny się pytam po kiego to? Czy tylko mi w myszce zależy wyłącznie na dobrych materiałach, porządnym sensorze, kilku przyciskach na dobrych switchach i dobrej ergonomii?
   • avatar
    wdowa94321
    1
    7 przycisków, 12000DPI, 1ms reakcji, podświetlenie RGB... Ma to jeszcze jakieś inne niepotrzebne cholerstwo za które chcieliby od sztuki cenę sklepową + vat + vat?

    Aaaa no tak... Pseudomiernik "tętna"

    Gdyby to kosztowało 130PLN to bym się długo zastanawiał... Bo są DOBRE myszki w takich kwotach- powyżej 200zł nie spotkałem się z ani jedną DOBRĄ myszką (uwzględniając oczywiście stosunek cena/jakość)- każda ma jakieś "ale" i zwykle to "ale" wynika z jakiegoś debilnego wymysłu producenta (najczęściej kształt myszy i słabe jak azbest materiały)
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     A krokomierz ma? Jak nie to nie biore.
     • avatar
      kokosnh
      1
      Już niedługo smart bokserki, które mierzą...
      • avatar
       Marucins
       0
       Czy rytm serca jest równie potrzebny jak biegaczom?
       Jakieś strefy tlenowe przed komputerem oprogramowanie zacznie nam wyznaczać? :)