Internet

Kod “J3ST3M D381L3M” nie działa. Nie wszyscy o tym wiedzą

przeczytasz w 1 min.

Elon Musk zmienił zasady obowiązujące na platformie X, co odbiło się szerokim echem w sieci. Ukrywanie polubień nie wszystkim przypadło do gustu. Są też tacy internauci, którzy postanowili obrócić sytuację w żart publikując “specjalny kod”.

Zdrowa dawka sceptycyzmu jest wskazana, jeśli regularnie korzystamy z Internetu. Najpewniej żaden “nigeryjski książę”, który regularnie przypomina o swoim istnieniu w folderze SPAM, nie chce obdarować nas milionami dolarów. Najpewniej nie zdobędziemy też PS5 za darmo. I z całą pewnością nie przywrócimy “dawnego Twittera” super tajnym kodem o treści “J3ST3M D381L3M”.

X ukrywa polubienia

X to już nie Twitter, wszak platforma Elona Muska ewoluuje. Najnowsza zmiana polega na tym, że polubienia innych użytkowników są niedostępne i niewidoczne. Słowem: znika zakładka “Polubienia” na profilach użytkowników. 

Ta zmiana nie spodobała się wszystkim i z pewnością wielu chciałoby, aby dawny, stary i poczciwy Twitter z polubieniami wrócił. W tym miejscu do akcji wkracza internauta o pseudonimie Profesor Pingwin, który w ramach żartu publikuje “specjalny kod”.

Podręcznikowa definicja trollowania

Rzeczony kod, który układa się w napis “jestem debilem”, nie ma najmniejszego prawa działać. A jednak nie brakuje takich internautów, którzy go publikują, chociaż trzeba podkreślać, że część z tych publikacji to intencjonalne i świadome działanie.

Odrzucając żarty na bok, starsze osoby mogą mieć problem ze zrozumieniem prawideł rządzących internetowym poczuciem humoru. Takie należy uświadomić, że popełniły błąd, wszak w sieci czekają nie tylko żartownisie, ale i bezkompromisowi oszuści, którzy bez wahania obiorą za cel osoby w podeszłym wieku.

Słowem: w 1NT3RN3C1E N13 J3ST L3KK0.

Źródło: X

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  saser
  6
  Ten kod ma bardzo długą i siwą brodę.
  Pamiętam jak wklejali go ludzie na naszej-klasie żeby wyłączyć śledzika :)
  • avatar
   Kenjiro
   3
   Jak to nie działa? Działa doskonale, pokazuje kto jest, jaki jest ;-).
   • avatar
    First-Ever
    1
    Ja już w podstawówce (chyba 1996-1997) robiłem coś podobnego - gdy denerwujący kolega nie dał mi się skupić na kartkówce z rosyjskiego i co chwile mi przeszkadzał. Dałem mu odpowiedź na jedno pytanie: JA BYĆ GŁUPI I NIE MIEĆ MÓZGU (napisane cyrylicą) - co oczywiście łyknął :D
    • avatar
     Elektromonter
     -1
     Kolejny śmieciowy artykuł na śmieciowym portalu, napisany przez śmieciowego pismaka:)
     • avatar
      zekin
      0
      Cenzura czas start. Alien w aukcji.
      • avatar
       Dragonik
       0
       Heh he he he XD

       Witaj!

       Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
       Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

       Połącz konto już teraz.

       Zaloguj przez 1Login