Konsole do gier

Tak będzie wyglądać Mad Box - najpotężniejsza konsola do gier

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
28 komentarzy Dyskutuj z nami

Obyło się bez zaskoczenia, ponieważ wybrano projekt konsoli o najbardziej klasycznym kształcie, w którym w oczy rzuca się wbudowany wyświetlacz.

Przełom starego i nowego roku przyniósł sporo szumu wokół Slightly Mad Studios. Studio ujawniło bowiem plany przygotowania konsoli do gier, która będzie w stanie rywalizować z nowymi generacjami PlayStation i Xbox. Co więcej, ma być od nich wydajniejsza. Chociaż początkowo niektórzy podchodzili do tego z bardzo dużym dystansem to wszystko wskazuje na to, że Slightly Mad Studios traktuje cały projekt nader poważnie.

Głównym źródłem informacji na temat Mad Box jest Ian Bell. CEO Slightly Mad Studios bardzo chętnie dyskutuje z użytkownikami na portalach społecznościowych, za ich pośrednictwem ujawnia też pewne kwestie związane ze specyfikacją czy wyglądem konsoli. Mogliśmy rzucić okiem na kilka grafik koncepcyjnych, które spotkały się z bardzo mieszanymi opiniami. Ostatecznie nie powinno być jednak źle.

Ian Bell stwierdził, że to właśnie w sporej mierze dzięki reakcjom użytkowników już teraz wybrano finalny projekt konsoli. Nie można wykluczyć minimalnych zmian, ale zdanie co do designu urządzenia bez wątpienia można sobie już wyrobić. Obyło się bez zaskoczenia, ponieważ wybrano projekt konsoli o najbardziej klasycznym kształcie, w którym w oczy rzuca się wbudowany wyświetlacz.

Mad Box

Mad Box

Mad Box

Jak podoba Wam się wizja konsoli Mad Box? Przypomnijmy, iż plany zakładają premierę za około 3 lata.

Źródło: Ian Bell SMS Group - twitter

Komentarze

28
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xxx.514
  Wygląda nieźle, szczególnie ta półprzezroczysta obudowa daje niezły efekt - gdyby wpakowali jakieś delikatne podświetlenie od środka, to naprawdę było by coś nowego na rynku pudełek do grania. Co nie zmienia faktu, że to dalej konsola - a przy hegemonii Sony i MS pewnie dalej będzie 5 lat do tyłu za PCtami.
  3
 • avatar
  levusek1992
  Poczekamy zobaczymy. Fajnie jakby jakaś konkurencja była.
  1
 • avatar
  Ghola
  Nie obchodzi mnie jak wygląda, obchodzi mnie jak będzie działać.

  Może w końcu skończy się era beznadziejnego hardware w konsolach i z tym związany downgrade portu na PCty ;)

  Oby im się udało.
  1
 • avatar
  Snake73
  Cienko to widzę. W dzisiejszych czasach zaprojektowanie i wyprodukowanie sprzętu to dopiero początek długiej drogi. W historii konsol już było kilka tego przykładów (np Atari Jaguar). Microsoft i Sony mają swoje studia developerskie, które zapewniają oprogramowanie i wsparcie swojego sprzętu. To są molochy a i tak zawsze na starcie ich konsole mają problemy z małą ilością gier. A tu... Ale mogę się mylić.
  1
 • avatar
  sabaru
  Z wyglądu nawet ładna. Ale gdzie jest DVD-ROM.
 • avatar
  Radical
  Ten wyświetlacz na konsoli do niezła bzdura.... Ciekawe po co mi ze 2 cale które mówią z w co gram skoro gram na 60 calach to chyba widzę w co gram nie? :D
 • avatar
  Dragonik
  @awesome1337 spostrzeżenia oparłem na grafice którą widzę i taki wniosek wysnułem
  -1
 • avatar
  davidoff
  hmm wszystko fajne ale jak to będzie znowu zmodyfikowany miniPC czyt. PS4 i XBOX to ja dziękuje co ma to zmienić. Jeżeli karta jak i sam procek będzie dedykowany czyli specjalnie zaprojektowany ( jak miało to miejsce z PSX, PS2, PS3 ) to może coś z tego będzie ciekawego, jeżeli nie to nie ma prawa bytu.
  -2
 • avatar
  david_89
  Obawiam się, że sony i m$ może robić wszystko, żeby nie dopuścić trzeciego gracza...
  -3
 • avatar
  HomeAudio
  Kurde....a już miałem nadzieję że ta konsola może być ładna... a po powyższych renderach jednak dochodzę do wniosku że trzeba będzie ją gdzieś chować aby nie stała w widocznym miejscu :/ Szopka odpustowa na całego :(
  -3
 • avatar
  Dragonik
  Toż to będzie głośne i wydzielało dużo ciepła, jakoś tego nie widzę.
  -16