Sieci

Tanie routery dobrej jakości - obietnica marki Mercusys

przeczytasz w 1 min.

Bardzo atrakcyjny stosunek ceny do oferowanych możliwości to właśnie to, co pozytywnie wyróżniać ma routery i inne urządzenia sieciowe marki Mercusys, która debiutuje na polskim rynku.

Mercusys to stworzona przez TP-Link marka, która na rynku chińskim działa od 2001 roku i dziś już zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości (przegrywając tylko z… TP-Link). Taki wynik okazał się dla producenta z Państwa Środka motywacją do wejścia na kilkadziesiąt rynków zagranicznych, a jednym z nich jest właśnie Polska. 

TP-Link przekonuje, że produkty Mercusys stanowią odpowiedź na oczekiwania domowych klientów potrzebujących „dobrej jakości, tanich i niezawodnych urządzeń”. Na razie w sprzedaży dostępnych jest sześć modeli – to:

 • router Mercusys AC12G w cenie 135 zł (na zdjęciu otwierającym newsa)
 • router Mercusys MW305R w cenie 55 zł (na zdjęciu poniżej)
 • wzmacniacz Mercusys MW300RE w cenie 55 zł
 • karta sieciowa Mercusys WM300UM w cenie 18 zł
 • przełącznik Mercusys MS105 w cenie 35 zł
 • przełącznik Mercusys MS108 w cenie 45 zł

Mercusys MW305R

Wyraźnie widać, że ceny nie należą do szczególnie wysokich, ale co otrzymujemy? Przykładowo Mercusys AC12G to router działający w standardzie 802.11ac, obsługujący zwiększającą wydajność technologię 2x2 MIMO, mogący łączyć się nawet z 60 urządzeniami równocześnie, wyposażony w 4-portowy przełącznik gigabitowy i pozwalający na uzyskanie prędkości do 867 Mb/s w paśmie 5 GHz i 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

Dla mniej wymagających użytkowników przygotowano model MW305R, w podróży sprawdzić ma się karta sieciowa USB MW300UM, a zasięg w domu pomaga zwiększać wzmacniacz MW300RE. Wszystkie trzy  urządzenia  pracują w standardzie 802.11n i oferują przepustowość do 300 Mb/s. Przełączniki Fast Ethernet MS105 i MS108 służą natomiast do rozbudowy sieci przewodowej.

„Bazując na doświadczeniach TP-Link w zakresie technologii produkcji, kontroli jakości oraz dystrybucji urządzeń sieciowych, marka Mercusys wprowadza urządzenia, które są doskonałym przykładem optymalizacji jakości i ceny” – zachwala chiński producent.

Źródło: Graylink, Mercusys

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  Odradzam powyższe, które będą na poziomie TP-Linka TL-WR1043ND v1 (który nie jest zły, ale na dzisiejsze czasy nieco trąci, szczególnie brakiem wydajności).
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Odradzam powyższe, które będą na poziomie TP-Linka TL-WR1043ND v1 (który nie jest zły, ale na dzisiejsze czasy nieco trąci, szczególnie brakiem wydajności).