Internet

Targi CES 2022 coraz mniej prestiżowe

przeczytasz w 2 min.

Zaplanowane w dniach 5-8 stycznia 2022 roku największe targi technologiczne mieszczące się w Las Vegas odbędą się bez obecności wielu ogromnych firm. Dodatkowo organizatorzy postanowili zakończyć wydarzenie 1 dzień wcześniej. Coraz więcej wystawców rezygnuje z obecności.

Zamknięcie CES 2022 nastąpi dzień wcześniej, niż przewidywano

Zmianę terminu targów ogłoszono w ostatni dzień minionego roku. Stowarzyszenie Consumer Technology Association (CTA) odpowiedzialne za organizację targów postanowiło zrezygnować z ostatniego dnia wydarzenia i skrócić harmonogram programu do 7 stycznia (początkowo miał być to 8 stycznia).

Wcześniejsze zakończenie CES 2022 nie powinno wpłynąć na zwiększenie ruchu w pozostałe dni wydarzenia.

Zmiana dat nastąpiła przede wszystkim ze względu na trwający obecnie kryzys związany z pandemią COVID-19. W dniu opublikowania ogłoszenia CTA, Las Vegas (gdzie odbywa się CES) odnotowało rekordową liczbę zakażeń, a sam obszar jest traktowany jako “obszar zwiększonej transmisji chorób”.

Jakby tego było mało - wielu wystawców zrezygnowało z obecności

Choć w świetle tego, że CES 2022 w ogóle mogło się nie odbyć - sam fakt, że fani technologii będą mogli spotkać się na żywo jest w pewnym stopniu sukcesem, to jednak lista wystawców stale się kurczy.

Organizatorzy informują o ponad 2200 wystawcach, którzy pojawią się na wydarzeniu, jednak w ostatnim czasie z udziału zrezygnowali już giganci tacy jak BMW, Intel, Google, Amazon, Microsoft, MSI, AMD.

Lęk o zdrowie wystawców jest w pełni zrozumiały i nie można mieć pretensji o brak obecności wielu przedsiębiorstw.

Martwiące jest natomiast to, że CES wydaje się tracić na swoim prestiżowym na swój sposób znaczeniu. Jeszcze niegdyś było to wydarzenie, na który działo się dużo - i każdy, kto chce coś znaczyć w świecie technologicznym musi się tam pojawić.

A teraz? Zeszłoroczne targi, które odbyły się w pełni on-line moim zdaniem zakończyły pewną historię, której odbudowanie może być niemożliwe. CES nadal będzie nam towarzyszyć wraz z początkiem każdego roku, ale nie będziemy przechodzić obok niego z ekscytacją, jak lata temu.

Podzielacie moją opinię? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: theverge.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danieloslaw1
  2
  na jego miejsce beda 3 inne. zadna strata
  • avatar
   q3aki
   -1
   targi juz od dawna nie sa w jakimkolwiek stopniu prestiżowe - mamy 2022 a nie 1993. Technologia i jej rozwoj mozna powiedziec zabiła tą forme pokazu mozliwosci firm. Niestety, a tlumaczenie sie pandemia.. bla bla bla, kasa kasa i jeszcze raz koszta.
   • avatar
    Marucins
    0
    To tak jak te sylwestry poorganizowane.
    Pod sceną kilka zaszczepionych osób a za bramką gdzie kowidowe pa$zporty nie obowiązują tysiące - tłumy...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Prestiż to nie tylko duże marki a skuteczność, bo to często z tymi mniejszymi robi sie najlepsze interesy. Mi się bardzo podobało na remadays targach druku i reklamy i w tym roku tez sie wybieram nawiązać nowe kontakty
     • avatar
      Rysiu54
      0
      To i sklepy jak media expert robią czyszczenia magazynów, żeby nowości się pojawiły