Gry

Techland robi nową grę i poszukuje nowych pracowników

przeczytasz w 2 min.

Być może będzie to RPG

Podczas gdy warszawski CD Projekt walczy z Microsoftem, który nie pozwala na darmowe DLC, a śląskie Nicolas Games walczy z wnioskiem o upadłość, wrocławski Techland pokojowo zbroi się przed kolejnymi wyzwaniami.

Polska branża twórców gier niewątpliwie nie jest już tym pokrytym marazmem trzecioligowcem, co jeszcze kilka lat temu. Obecnie ruchom największych producentów z równym zapałem przyglądają się gracze tak znad Wisły, jak i znad Renu czy Missisipi.

Techland oferta pracy logo

Spore poruszenie w mediach wzbudziło między innymi nowe ogłoszenie Techlandu, z którego wynika, że firma poszukuje ludzi do niemal każdej dywizji firmy. Wzmacnia przy tym nie tylko studio we Wrocławiu, ale i w Warszawie.

O przyszłych pracownikach Techlandu wiemy już jedno - lwia część z nich będzie pracować pod nadzorem Jacka Brzezińskiego, który stanął na czele zupełnie nowego projektu. Jest on znanym w środowisku graczy autorem planszówek, a przy tym pomagał CD Projektowi w tworzeniu obydwu części Wiedźmina. Czyżby zatem Techland po raz pierwszy w historii poważnie zabrał się za temat RPG?

Choć Techland kocha wyścigi i strzelanki, to jednak rynek RPG jest jedną z najbardziej atrakcyjnych dziedzin gier video. Obecnie jest on niemal w zupełności zdominowany przez gigantów z BioWare, Bethesdy oraz tzw. "niemiecką szkołę RPG" (z Piranha Bytes na czele), a świeży powiew czegoś innego z dobrym skutkiem wnieśli tam producenci Wiedźmina. Jest więc bardzo prawdopodobne, że Techland chce nieco uszczknąć z rosnącej dobrej renomy polskich RPG-ów. I chyba nie ma w tym nic złego.

Ostatnimi grami Techlandu było Call of Juarez: The Cartel oraz Dead Island. Pierwsza gra została przyjęta dość chłodno, a na dodatek nie nawiązywała jakością do świetnego Call of Juarez: Więzy Krwi. Z dużo cieplejszym przyjęciem spotkało się Dead Island - zachodni gracze zaczęli sobie stawiać ją niemal jako przykład zombie shootera. Nic zatem dziwnego, że od jakiegoś już czasu Techland tworzy kontynuację zatytułowaną Dead World.
 

Więcej o grach:

Źródło: Techland, inf. własna

Produkt Roku 2011/12 - głosowanie

Czy już zagłosowałeś w plebiscycie na Produkt Roku? Na pewno masz swój ulubiony produkt i markę. Weź udział!

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Szkoda, że tradycyjnie nie podano wysokości proponowanego wynagrodzenia ale nawet w ubisofcie słabo się zarabia więc nie inaczej bedzię zapewne i w tym przypadku. W każdym razie życzę firmie jak najlepiej.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   A ja wciaz czekam na Chrome 2 i doczekac sie ne moge.
   • avatar
    adamowski10
    -1
    Niech zrobią w końcu dobry żużel...
    • avatar
     ZeTek
     -7
     Techland to nie jest Wrocławska firma. Siedziba znajduje się w Ostrowie Wielkopolskim.

     https://wizytowka.rzetelnafirma.pl/BusinessCard.aspx?banner=H0GFEVZ4&source=1
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A ja wciąż czekam na Crime Cities 2, lub remake.
      • avatar
       ZeTek
       0
       Firma powstała w Ostrowie Wielkopolskim, a więc nie jest to Wrocławska firma.