Smartfony

Tegoroczne iPhone'y zanotują gorszą sprzedaż niż poprzednicy?

przeczytasz w 1 min.

Niektóre statystyki sugerują, iż w USA nowe iPhone'y nie zostały przyjęte tak ciepło jak poprzednicy.

Apple ma to szczęście, iż od lat zgarnia dla siebie największe zyski z rynku smartfonów. W najbliższej przyszłości wiele się w tej kwestii raczej nie zmieni, chociaż niektórzy zaczynają sugerować, że na koncie producenta pojawią się nieco mniejsze kwoty.

Wszytko przez to, iż wprowadzone ostatnio do sprzedaży modele iPhone X oraz iPhone 8 i iPhone 8 Plus budzić mają mniejsze zainteresowanie niż poprzednicy. Mówią o tym ostatnie dane z rynku amerykańskiego, jednego ze zdecydowanie najważniejszych dla tego producenta.

Z zebranych danych wynika, że w ciągu miesiąca (brano pod uwagę okres kończący się 3 grudnia) w USA wspomniane wyżej modele stanowiły 69% ogółu sprzedawanych smartfonów z logo Apple. Jak wygląda to na tle wcześniejszych lat?

iPhone X sprzedaż

Rok 2014 wydaje się nie do przebicia, różnica względem lat 2015 oraz 2016 nie jest dramatyczna. Pojawiające się głosy, iż Apple ma powody do zmartwień wydają się zatem wyolbrzymione. Tym bardziej, że pod uwagę brać trzeba bardzo wysoką cenę iPhone'a X, początkowe problemy z jego dostępnością, a także sprzedaż na innych rynkach. Nie tak dawno pojawiały się chociażby doniesienia sugerujące duże zainteresowanie, jakie model ten generuje w Chinach.

Źródło: phonearena

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Wasek
  4
  I bardzo dobrze. Jako użytkownik iPhone'a mam nadzieję, że da im to do myślenia albo jakiegokolwiek kopa. Chociaż i tak mają kupę kasy i świetnych ludzi o reklamy to produkt jest najważniejszy, który przecież można zwrócić a wtedy reklama nie pomoże na zarobek.
  • avatar
   deel77
   3
   Według mnie problemem dla Polaków nie jest cena tylko cena w Polsce.
   • avatar
    Vassago
    2
    I to niby ma zmartwić Apple? Ta statystyka pokazuje jedynie pierwszy miesiąc a nie cały rok jak może sugerować tabelka. Różnica sprzedaży ws. do 2015 wynosi zaledwie 2% co przy cenie X i tak da Apple potężny kop gotówki zapewnie przewyższający dochody w 2015 roku.
    • avatar
     Kieresz
     0
     bueheh ostatnio bawilem sie ip X....bosh...gdybym nei wiedzial powiedzialbym ze to jakis chinczyk za 6 stow...
     • avatar
      rubikonek
      0
      czy tylko mi się wydaje, ale tylko na benchmark.pl wszyscy narzekają na iPhony...
      • avatar
       Gatts-25
       0
       APPLE nie ma powodów do zmartwień bo i tak sprzedaż ich produktów jest na wysokim poziomie.
       Co innego gdy weźmiemy pod uwagę zamierzenia sprzedaży takiego Iphone X ,który miał się sprzedać w ilości 50milionów sztuk a jest to niecałe 30milionów do teraz więc jak teraz podliczymy niespełnione oczekiwanie i przemnożymy to przez końcową cenę produktu to mamy spokojnie 15miliardów dolarów mniej przychodu.
       Istotny wpływ na sprzedaż tych pięknych smartfonów ma konkurencja oraz cena jaką zażądali za IPHONE X.
       Zapowiada się ,że zaraz APPLE spadnie na trzecią lokatę biorąc pod uwagę ilość sprzedanych Smartfonów i żeby utrzymać tak wysoki zarobek będą musieli podnieść marżę.
       Zobaczymy kiedy kończy się granica marży i zaczyna jednak rozum do głowy konsumenta wracać.
       Wystarczy ,że Iphone X z 256GB wbudowanej pamięci "DYSKU" kosztowałby 4tys.złotych a i u Nas by rzucili się na niego.