• benchmark.pl
  • Gry
  • Tell Me Why to najnowsza gra twórców Life is Strange - równie intrygująca
Gry

Tell Me Why to najnowsza gra twórców Life is Strange - równie intrygująca

przeczytasz w 1 min.

Jest kilka powodów, dla których Tell Me Why to gra wyjątkowa. Jest też powód, dla którego można liczyć, że będzie to kawał dobrej przygodówki – to nazwa Dontnod przy pozycji „producent”. 

Tell Me Why to przygodówka, jakiej dotąd nie było

Ekipa, która dała nam Life is Strange, powraca z Tell Me Why. To nowa narracyjna przygodówka z akcją na Alasce i protagonistą, jakiego dotąd w grach dużych wydawców nie było. Tyler jest mianowicie osobą transpłciową, a celem studia Dontnod jest zwiększanie świadomości na ten temat w społeczeństwie.  

Gra nie będzie się jednak koncentrować na samej transpłciowości Tylera. Opowieść kręci się wokół jego relacji z bliźniaczką imieniem Alyson i ich wspólnych próbach przypomnienia sobie dzieciństwa. W przeciwieństwie do tego, co otrzymaliśmy w Life is Strange – tutaj fabuła będzie miała określony przebieg, przynajmniej w bardzo dużej mierze. W końcu trudno byłoby kształtować wydarzenia, które miały już miejsce. To, co będzie należeć do gracza, to decyzja na temat tego, w którą wersję zdarzeń uwierzyć – Tylera czy Alyson. Będzie to miało wpływ na siłę więzi rodzeństwa i ich dalsze życie.

Zobacz pierwszy zwiastun Tell Me Why - nowej gry twórców Life is Strange:

Premiera wszystkich trzech epizodów, składających się na grę Tell Me Why odbędzie się latem 2020 roku. Nowe dzieło studia Dontnod będzie można kupić na własność w sklepie Microsoftu lub na Steamie, a także przejść w ramach abonamentu Xbox Game Pass. Czekacie na ten tytuł?

Źródło: Xbox, VG247

Warto zobaczyć również:

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!